Фотографираме на тема - macro

Статус
Затворена за нови мислења.

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да учествувам
Да не учествувам
Да учествувам
Да не учествувам...

ај кој му е*е ма*ер.

t2037.gif


Другите според мене со промашена поента.

Зш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Затоа што е промашена поентата. Целта на макро фото е да го претстави ситното како да има реална споредлива големина со она што е околу нас. Акцентирање, фокусирање на ситниот детал. Не мора да е нешто живо, ама најубави слики излегуваат од инсекти или растенија.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Затоа што е промашена поентата. Целта на макро фото е да го претстави ситното како да има реална споредлива големина со она што е околу нас. Акцентирање, фокусирање на ситниот детал. Не мора да е нешто живо, ама најубави слики излегуваат од инсекти или растенија.
Сакаш да кажеш дека листот не спаѓа таму ?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Споредена е де. Кажав, неам намера и време да ја едитирам, за разлика од погорните. Крај краева ја доловува поентата. At least that's what a photographer said ( мора да прашам некој, јбг, Just to win the argue ).
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Затоа што е промашена поентата. Целта на макро фото е да го претстави ситното како да има реална споредлива големина со она што е околу нас. Акцентирање, фокусирање на ситниот детал. Не мора да е нешто живо, ама најубави слики излегуваат од инсекти или растенија.

Е добро де, не сме ние професионалци. Башка, има разлика помеѓу макро и микро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.