1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Цртеж

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од КоњчетоЅвончо, 10 јануари 2018.

 1. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  2,116
  Пол:
  Женски
  Е овој пат за да сликаме ќе треба прво да цртаме. :)
  Не треба да е цртежот нешто професионален или што знам битно е да биде ваше дело исто така не е потребно во моментот да го цртате (освен доколку имате желба), туку може и постар цртеж. Нема определена тема за цртежот само да се гледа дека е цртеж, па дали ќе биде веќе добиената слика со ефекти или не си е ваш избор.
  Остатокот да го дополни @Makedonec :)
  Па почнуваме :)

  Пријавување до 21.01.2018

  19884281_1957286874516543_3963941901774853972_n.jpg
   
  Последна промена од модератор: 12 јануари 2018
  На Iris*, violetmoon, Makedonec и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  2,116
  Пол:
  Женски
  Ајде бе нацртајте нешто и пријавете се :(
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  IMG-68baf112f9aaa8e8b863e5c7ddd6cd10-V.jpg
   
  На КоњчетоЅвончо и Mystic им се допаѓа ова.

Сподели: