Фотографираме на тема: Детали од книги

Чива фотографија најмногу ви се допадна? -Фотографијата од :

  • -Lena

  • -MissChievous

  • -Electra

  • -Хоуп*

  • -Aleksis

  • -Ditto+Maker

  • -Altair

  • -JaMi

  • -Saladin


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
A како откривте дека втората фотографија не е авторска? Демек не е можно да има канон и да ја направи таа фотографија затоа што е дива орхидеја?
Само прашувам чисто онака да знам како одредувате авторство.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
A како откривте дека втората фотографија не е авторска? Демек не е можно да има канон и да ја направи таа фотографија затоа што е дива орхидеја?
Само прашувам чисто онака да знам како одредувате авторство.
Си прашав јас па не добив одговор додека мисс-от не пиша една од претпоставките, и после одговори @diva orhideja.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Добро би било пријавувањето да биде само со една фотографија, не е логично еден со три еден со една
@JaMi орхидеја не е дел од анкетата затоа што не е нејзина фотографијата но понатаму ако некој се пријавува со крадени фотографии од нет нели би требало некако да биде казнет?
Да во воведот убаво стои дека се зборува за една фотографија. Инаку како сакаш да ја казнам Дива Орхидеја? Да ја ставам на последна клупа цел час?! :zelen
Нема логика со казнување,едноставно не ја додадов на анкетата, и во следната тема ќе се бришат таквите фотографии.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не е зборот за орхидеја прв натпревар е но понатаму ако некој се обидува да мами може некако да се казни пример да не учествува во следните пет натпревари
Да во воведот убаво стои дека се зборува за една фотографија. Инаку како сакаш да ја казнам Дива Орхидеја? Да ја ставам на последна клупа цел час?! :zelen
Нема логика со казнување,едноставно не ја додадов на анкетата, и во следната тема ќе се бришат таквите фотографии.
Гласано за @Lena
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не е зборот за орхидеја прв натпревар е но понатаму ако некој се обидува да мами може некако да се казни пример да не учествува во следните пет натпревари

Гласано за @Lena
Мамел или немамел може само форумов да "изгуби" ако го казниш некого во наредните пет натпревари,да има многу што ке учествуваат активно во тој натпревар, пеки, ама со оваа бројка треба малку поинаква политика да примените....но да не се мешам каде не ми е место....подобро ке беше на пр.казната да беше да морам да ставам пет слики .....но како и да е овој Саладинчо ја покака работава:place
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не е зборот за орхидеја прв натпревар е но понатаму ако некој се обидува да мами може некако да се казни пример да не учествува во следните пет натпревари

Гласано за @Lena
Ама ќутете сега кој за кого гласал. Не да биде ко еве јас гласав за тебе, шејм он ју ако не вратиш после. :D

Иначе еве, на секое нека стои дека еден учесник смее само со една и своја фотографија, времето од кога до кога се прикачува, а кога/колку се гласа, па рецимо, ако се погоди еден да победува последователно, второпласираниот да дава тема...иии можда на почеток да оставаме да не се гледа кој за кого гласал.
Reasons, you know...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ама ќутете сега кој за кого гласал. Не да биде ко еве јас гласав за тебе, шејм он ју ако не вратиш после. :D

Иначе еве, на секое нека стои дека еден учесник смее само со една и своја фотографија, времето од кога до кога се прикачува, а кога/колку се гласа, па рецимо, ако се погоди еден да победува последователно, второпласираниот да дава тема...иии можда на почеток да оставаме да не се гледа кој за кого гласал.
Reasons, you know...
Што ако ќутиме кога гласовите се видливи. :zelen
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Што ако ќутиме кога гласовите се видливи. :zelen
Па затоа и предлогот да не се бар засега.
Уште на негласано се почна со тоа кој каква политика ќе терал. Али нек иде, да не ставам запршки и јас.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin