Форумски весник ,,Црнобело" - пријавување

Дали сакате весникот да се врати во живот?


  • Вкупно гласале
    11
  • Poll closed .

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Вау,а за кој дел од весникот?А како неможеш да започнеш конверзација?
2q1i8nq.png

Дали овде гледаш копче „Испрати порака“? Блокирани ти се пораките, блокиран ти е профилот и не можел членот да ти напише ништо надвор од темите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
2q1i8nq.png

Дали овде гледаш копче „Испрати порака“? Блокирани ти се пораките, блокиран ти е профилот и не можел членот да ти напише ништо надвор од темите.
Никој не може да ми прати порака?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се сложувам со Френки ама и со голем дел на Електра мислењето.
Тоа што моменталната состојба е ваква, не значи константно дека може да биде иста. Кога би се размрдало малку низ темите, би се приклучил во „проектот“.
Напомена: Моментот јавно исмејување, столб на срамот, поентирање со прст кон членови не толерирам и ако се има таква тематика во весникот, воопшто не планирајте да ме вклучувате во истиот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Prashina

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Потребен е уште еден член кој ќе биде дел од тимот кој го создава дизајнот на весникот.
Членот доволно е да има идеја за изгледот на весникот и познавање на работата во Word, Photoshop или issuu.com.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Добро, ме интересира едно прашање. Правите форумски весник, интересно, но од друга страна колку што сум активен во последно време, членови има многу малку. Кој ќе го чита весникот?
-Вие што сте одговорни за тоа, па мислам дека нема да Ви биди интересно. :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
И? Како иде?
Ко ОТО весников испадна - зачленувањето е можно само преку физичка церемонија од званично овластен иницијатор. :D
Што рубрики (ќе) има? Интервјуа? Колумни? Забава? Спорт?
Одржувајте ја темава активна, известувајте за прогрес, може некој ќе се здобие со идеја да помогне. Може работите, но вака делува ко ништо да не се случува, затоа и нема некој сериозен пристап од повеќе страни.

Само плис, плис, плииииис без „позајмување“ идеи и теми од други места.
Тоа. :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Saladin

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
И? Како иде?
Ко ОТО весников испадна - зачленувањето е можно само преку физичка церемонија од званично овластен иницијатор. :D
Што рубрики (ќе) има? Интервјуа? Колумни? Забава? Спорт?
Одржувајте ја темава активна, известувајте за прогрес, може некој ќе се здобие со идеја да помогне. Може работите, но вака делува ко ништо да не се случува, затоа и нема некој сериозен пристап од повеќе страни.

Само плис, плис, плииииис без „позајмување“ идеи и теми од други места.
Тоа. :rolleyes:
се оди во најдобар ред
содржината ја имаме
остана уште дизајнот да го смислиме
содржината е всушност она што го има на форумов

доколку имате предлози давајте ги во темава