Форумска љубов | Форумски пар

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
И мене ми се има десено на друг форум, на Каде Вечер, и до пред некое време се гледав со типот :D јес да кажавме веќе дека нема пошто јас нејќам, не ми е фино дека е бајаги постар а и има девојка, јас си имам дечко (иако е дааааалеку) и така сега сме си онака најдругарски ;) А за тука нова сум за да кажам било што за било кого, има неколкумина што стварно ми се допаѓа како мислат иако ми контрираат со моето мислење некогаш :mad: Исто и за пар, уште не сум ги прегледала повеќето теми за да одредам кој со кој ми одговара :cool: Уффф се изнакажав (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
За тоа да ми се деси треба да сум имал сумљиво детство со многу потиснати емоции и необрнато внимание од родителите.
Мислам стварно, полека, љубов у некој што не го познавам? Преку што, преку тастатура? Нема логика.
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Интересно е што тие што секогаш разглобуваат вакви филозофии најчесто “заглавиле“ со некој од форум или нешто слично, не дека има лошо нешто во тоа. Само една е сликата што си ја ствараме во глава за некој според постовите, друга е реалноста, едно е начинот на комуникација овде друго е во живо... Треба многу карти да се поклопат за да испадне се исто како овде така и во оф лајн светот.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Вака јас имам некои што обожавам да ги читам/пишувам и кога ги нема не знам како да објаснам досадно ми е се навикнав на нив. :rofl На пример тоа вчерашното со мене и со Sagittarius беше на мајтап. :D

А парови на форумот:
Blondie и marjan
parvati и Мила
Boyka и Sugar
Шмекси и Bum-Bum
имаш грешку, не тај мила него мила кунис : )
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
има доста парови на форумов колку што забележав но што е најинтересно што преку форумов пазат да не направат некоја грешка на пример да не се договорат со некоја или некој на кафе смешно нели, по цел ден пишуват глупости
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
има доста парови на форумов колку што забележав но што е најинтересно што преку форумов пазат да не направат некоја грешка на пример да не се договорат со некоја или некој на кафе смешно нели, по цел ден пишуват глупости
ahhahahah пепел си брат : ) нема врска, нема никакви парови, сфе е заебанција и шала, мала
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Вака јас имам некои што обожавам да ги читам/пишувам и кога ги нема не знам како да објаснам досадно ми е се навикнав на нив. :rofl На пример тоа вчерашното со мене и со Sagittarius беше на мајтап. :D

А парови на форумот:
Blondie и marjan
parvati и Мила К.
Boyka и Sugar
Шмекси и Bum-Bum
хахахах прашај ја блонди каков пар сме (hug)