Форумска љубов | Форумски пар

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Еее се сеќавам на времето кога си ги меревме уствари броевме девојките со Гонзо чив харем бил поголем, нема девојка шо не и се имаме пуштено...а понекојпат сумљав дека тој освен шо ги имаше неговите туку и над-даваше демек исто имаме.
Ах бе гонзо бе гонзо, ако ме читаш од сенка само едно ќе ти речам: колку девојки рацете си ги имаат скршено, за јас да им се потпишам на гипсот е само тоа да го знаеш љубовниот живот има да ти се сруши како сестрите близначки во Америка а курето ќе ти се искриви како кулана во Пиза .).
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Не ме бендисува мислењата ако некој е повозрасен ,дека нешто посебно бара по форумот. Не ме бендисуваат и етикетирањата милфица(ова прв пат го слушнав).
За форумски љубови, веројатно постојат, не можам ништо конкретно да речам, но за искрени форумски пријателства сигурна сум дека постојат. Лично ми се допаѓаат разновидните размислувања, позитивната енергија, емотивните борби на секој човек,убавиот пишан збор, а љубовта каде и да се случи е добродојдена само ако е искрена.
Не се замарам со форумски парови, кој како си милува така нека си прави, на сите со среќа да им е, и само убавини да имаат.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не ме бендисува мислењата ако некој е повозрасен ,дека нешто посебно бара по форумот. Не ме бендисуваат и етикетирањата милфица(ова прв пат го слушнав).
За форумски љубови, веројатно постојат, не можам ништо конкретно да речам, но за искрени форумски пријателства сигурна сум дека постојат. Лично ми се допаѓаат разновидните размислувања, позитивната енергија, емотивните борби на секој човек,убавиот пишан збор, а љубовта каде и да се случи е добродојдена само ако е искрена.
Не се замарам со форумски парови, кој како си милува така нека си прави, на сите со среќа да им е, и само убавини да имаат.

Нема замерки за таквите етикетирања.Ми се чини дека повеќе замеруваат истите што етиќетираат.
Возраста и годините итекако влијаат на размислувањата и толеранцијата за некои работи.
Кој се срами од своите години искрено си е негов проблем.И тоа баш проблем.
Срамот од годините нај веројатно потекнува од незадоволството на искористување на истите.
Сами одредуваме како ќе го живееме секој наш ден,ден по ден години.
Форумотв има повеќе гнезда,едно од неговите гнезда е и сарказмот со кој овде за прв пат се сретнав во животот во толкаво количество.
Како да е помодарство на кое пополека модата му изминува во оваа катче.Може и се лажам.Од таму произлегуваат таквите епитети како ,,милфица,,и слично.
Како куршуми за напад но од оние ќорци кои нишанат и празна слама понекогаш.
Времето е најдобар показател на се.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Можеби не сум толку компетентна да пишувам за оваа тема од причина што не сум долго на форумов,но од досегашното мое "седење"овде ќе го изнесам моето искрено мислење,а тоа е дека постои феноменот-вљубување во некој форумџија или форумска љубов.Гледајќи вака искрено има тука убави интересни ликови,кои ме привлекле со нивните слободни мислења,ставови,игри,куртоазни лајкчиња идр.Примамливо е тоа што незнаеш кој стои од другата сттрана на мониторот,нешто те голицка,па ќе се вклучиш и седиш ко рибар и чекаш да бидеш уловен или да те уловат.Шала на страна,постои форумска вљубеност,ете јас си ги сакам Аристократ,Цорки,Егзистенс ...е сега вљубеност и заљубување не е исто,но им де дивам на машкиот пол,колку се слободни и бесрамни на форумиве а во вистинскиот свет,оф,ај да си премолчам....:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Prashina

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Можеби не сум толку компетентна да пишувам за оваа тема од причина што не сум долго на форумов,но од досегашното мое "седење"овде ќе го изнесам моето искрено мислење,а тоа е дека постои феноменот-вљубување во некој форумџија или форумска љубов.Гледајќи вака искрено има тука убави интересни ликови,кои ме привлекле со нивните слободни мислења,ставови,игри,куртоазни лајкчиња идр.Примамливо е тоа што незнаеш кој стои од другата сттрана на мониторот,нешто те голицка,па ќе се вклучиш и седиш ко рибар и чекаш да бидеш уловен или да те уловат.Шала на страна,постои форумска вљубеност,ете јас си ги сакам Аристократ,Цорки,Егзистенс ...е сега вљубеност и заљубување не е исто,но им де дивам на машкиот пол,колку се слободни и бесрамни на форумиве а во вистинскиот свет,оф,ај да си премолчам....:|
А мене? :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja