1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумска љубов | Форумски пар

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Y1K991, 1 април 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Дали ви се има случено да ви се допаѓа некој-а преку читање на негови/нејзини постови иако никогаш не сте се запознале? Мене не, но забележав денес коментари од типот 'get a room guys' . :D Дали е тоа вистинско чувство на љубов, вистинска љубов или нешто површно или можеби само гаење илузии за некоја личност, потреба за идеализирање на некој-а? Дали ви е драго кога ќе видите негов/нејзин пост, псевдоним, аватар. Дали е тоа нормално? :frantic :D

  ***
  Сега втор дел.........Што мислите кој форумџија со која форумџивка си одговараат (според мислењата на форумот) ? :)

  :sram:biggrin
   
  На Сара.13, КрисТина К., emzzy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,875
  кнајф и сара, шугр и бојка, ја и ти пхххх шалу се
  мене некако највише ми се сфиѓаф мила кунис и стритчик (фаца две тачке и доларче)
   
  На Luckky, street_chic, Dee Dee и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Да ми се допаѓаат некои онака според постовите што ги читам:)
  За вториот дел не знам немам коментар:D
   
  На Lady*, Dee Dee и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Вака јас имам некои што обожавам да ги читам/пишувам и кога ги нема не знам како да објаснам досадно ми е се навикнав на нив. :rofl На пример тоа вчерашното со мене и со Sagittarius беше на мајтап. :D

  А парови на форумот:
  Blondie и marjan
  parvati и Мила К.
  Boyka и Sugar
  Шмекси и Bum-Bum
   
  На street_chic, WomanInRed, Dee Dee и уште 11 други им се допаѓа ова.
 5. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  Ми се случило, на еден друг форум :) Сепак, личноста е далеку постара од мене, а и далеку од достижна за мене, а и далеку од тоа дека би сакала нешто во реалниот живот. Но, добар пример е за каков партнер во животот треба да си одберам :)
   
  На Prashina, Хоуп*, Taa Sum.. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  ПС - на мажите на форумите не им се допаѓам. Cuz they're afraid of me :giggle
   
  На street_chic и parvati им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  јас не се плашам :) (happy) :giggle
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  It's cuz you don't know me... yet. :)
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Ми мириса дека песнава хит ќе биде на форумот. :rofl

   
  На 84 sk_Y ^_-, Snow, Nightmare_f и уште 13 други им се допаѓа ова.
 10. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,843
  Јас мислам дека да...Има луѓе на форумов што ми се драги и што сакам да читам нивни мислења... :) Но некој да ми се доапѓа онака баш па и не :)

  А со шмекси сме си другари и си се шалиме....На фејсбук ми е вереник ;) Хахахах
   
  На Dee Dee, parvati, 048 и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: