Фолиранти

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Имам другарка ако би се рекло другарка мислам не ја знаев дека е таква ама секој полека си го покажува лицето.
Многу ми се филма со демек јас имам врски мене вмро она ова,ќе ми најдат работа дрн дрн. А и нашле една собичка без греење и кирија од 50 евра па уште и се фали ќе ми најдат работа дрн дрн.... Значи јас највеќе мразам таков тип на луѓе што ми се филмаат, ми се прават многу јаки а дома леб и маргарин мачкаат, и собираат пари да си купат нешто скапо. Иди соли памет на друг.
Имам и ја так'в тип на другари. Бш ичера, седимо сс другара, и незнам тамо, пишале му казну за брзо возење, + пијан бија.
Цитирам га: “Како смее он на мене да ми пише казну, па он незнае кој сам ја, тј ќе лети од работу, не е тачан сс кога се е спречкаја.„

Па добро бе, да лже некога што не га знае, ок е. Знам га од дете, и мене ми се филма. :banghead
Ја му викам.. другар, иди плати си гу казну, и другпут гледај да не правиш такви прекршаци. Што ако направи неку сообраќајку, да загине некој ни крив ни дужан, само затој што овј се правија курназ?! Иронија...
Мое мислење е дека телевизија, и претерано користење на интернет га правив све овој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T and Natenceto

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Имам и ја так'в тип на другари. Бш ичера, седимо сс другара, и незнам тамо, пишале му казну за брзо возење, + пијан бија.
Цитирам га: “Како смее он на мене да ми пише казну, па он незнае кој сам ја, тј ќе лети од работу, не е тачан сс кога се е спречкаја.„

Па добро бе, да лже некога што не га знае, ок е. Знам га од дете, и мене ми се филма. :banghead
Ја му викам.. другар, иди плати си гу казну, и другпут гледај да не правиш такви прекршаци. Што ако направи неку сообраќајку, да загине некој ни крив ни дужан, само затој што овј се правија курназ?! Иронија...
Мое мислење е дека телевизија, и претерано користење на интернет га правив све овој.

Другаркава има проблеми дома и сега толку сме биле спремни да и помогнеме, таа го уништи се тоа. Па уште има образ да ми зборува и да ми бара некои ствари за позајмување!? Тоа не можам да го сфатам... Мисли она ја сум богата имам милиони во џеб, ти збориш за нивно добро они пак и на крај ти крив. Затоа више ич не ми е галје и ова и го имам 100 пати кажано ама џабе пак ми збори... :frantic
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Другаркава има проблеми дома и сега толку сме биле спремни да и помогнеме, таа го уништи се тоа. Па уште има образ да ми зборува и да ми бара некои ствари за позајмување!? Тоа не можам да го сфатам... Мисли она ја сум богата имам милиони во џеб, ти збориш за нивно добро они пак и на крај ти крив. Затоа више ич не ми е галје и ова и го имам 100 пати кажано ама џабе пак ми збори... :frantic
Сакав да истакнев нешто, за боље да би се социјализирале сс људи... или поим неам што. Стварно не су ми јасни. Чепост.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Сите се фолираат по малку на денешницава. ;)
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Познавам и обавезно се правам наивна и иронично го фалам и му поставувам прашања а тие зборат ли зборат како они ова како они тоа....за на крај да му се удри од глава помпезноста.
Инаку тие луѓе длабоко во себе се многу несигурни или немаат што да понудат па полесно е кога лажат , се преправаат....ми се гади од нив исто како што ми се гади од девојка со лажна луи витон ташна .....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Фолирање во хипокритската смисла на зборот е кога во теми кај што се зборува за позитивни карактеристики - се земаме себе ко пример, а кога се работи за нешто негативно - секогаш као познаваме некој таков, ама тоа речиси никогаш не сме ние самите (освен ако не ни ласка „негативноста“). (shake) :D
А јас уште се мачам да дефинирам што е фолирант. Патолошки лажговци што дури и себе се убедуваат дека се тоа што не се?
Луѓе кои на чуден начин си ја креваат самодовербата? Оние што си пружаат повеќе од што им дава чергата, само за некаков социјален статус? Под а, б и в?

Мене воглавно тоа ми се индивидуи со ниско мислење за себе кое го затскриваат зад лажна супериорност.
Дури не ме засега лично, ако сака и Кенеди нека се замислува, ич не ми пука (no pun intended).
Барем оние што ги сметам за вакви, на моменти е интересно да им навлезеш во филозофијата, па ако се од оние апла дигнати, исполнети од сами себе и заслепени, не шкоди да си поиграш со зборови, ама подоцна стануваат досадни со својата самопромоција и се губи секаков интерес за комуникација.
Оние што на моменти знаат да си подлажнат за да се осетат подобро во врска со себеси, нема јас што да им ја мислам.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Имам еден другар што стално кога ќе оцени дека е некомпетентен во муабетот и дека го напаѓаат веќе со факти, му вели дека тоа го „знае од струка“ и сите си го прифаќаат здраво за готово. Е ај сеа...
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Мое мислење е дека сите понекогаш сме во улога на фолиранти. А секако постојат и оние на кои тоа им е професија;)