Фолиранти

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Познавам.. го избегавам, ама некогаш се сретнеме пред зграда и кога почне да лажеее мислам си дали смета дека ја не ги разбирам работите или па он е толку глупав шо си мисле дека му верувам :D... ама ајде нека го.. нека си живее у свој филм.. не ми смета пошто не го гледам често :D..
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
познавам...ги има многуу..неможат да се добројат..неби згрешил ако речам дека секој 3 е фолирант ;)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
тоа се луге кој како да имаат вградено камера во главата и цел живот се во некој филм :cool:
абе не е интересно без нив :D
 

Badass

Истакнат Член
16 февруари 2012
63
87
333
26
Познавам.
Му плескам у фаца ако почне да се трипува. Нека се лути после ако сака,ама мене тоа ми е чисто лицемерие.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Не ги ни приметувам тие луѓе, иако ги има многу.. ма безвеза, фејк.
Гаде ми се од фејк луѓе, шо цело време пробуват да се вклопат некаде на различен начин, само поради тоа шо не ги примале онака..
Општо онака не ги приметувам, пошо не се ни замарам дали некој си е фејк за него, СЕ ДОДЕКА Е ЗА НЕГО и НЕ МЕ ЗАМАРА МЕНЕ. |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Aaliyah

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Ха, не ги приметувате, ама знаете дека постојат и знаете какви се?!
Интересно!
Јас луѓето што не ги приметувам не знам какви се. Фолиранти или не, ако некого не приметам не можам да проценам каков е.

Туку на темава: има фолиранти. Има сегде. Ги имам и во друштво. И тоа е. Се трпат.
Фолирањето лесно им се открива, после-глумат тие, глумиме ние.
Тие глумат лудило, ние наивни дечки.
И дури да пукне филмчето. Тогаш, кога ќе ти дојде преку глава ги дрецкаш од земја и им фрлаш се в лице.
Ако имаат малку образ ќе се повлечат...
Ама ако се од оние без срам и перде, ма гајле немаат. Тераат ист филм и бараат нов гледач.
Ако си од оние што попуштаат, пак ќе се направиш на три и пол и пак ќе гледаш ист филм.
Ако не си, одлично за тебе. Една пијавица ќе си тргнеш од себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
трпиш, трпиш и на крајај си викаш дали има нешто ок...
ама на крај ја откачуваш пијавицата од тебе... :D
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Уште не сфаќам шо е то фолирант? И шо ви имет толку згрешено?

Ако правилно разбрав, то се луѓе шо глумат дека се на повисоко ниво од тебе, иако за то немат реални причини. То е океј, секој морат да си извлечит некакво признание за себе, или барем да се убедит дека вредит. Имат некој шо константно глумат такви (то им е обично останато уште од мали пошо така ги учеле родителите), или барем така се понашет со одредени личности, ама сигурна сум дека сите вие шо имате напишано колку фолирантите ве нервирале и не-знам-ти-шо сте се понашале така, ако не стално, барем во одредени ситуации (шо ви ја паѓет самодовербата). Еф и јас имам глумено многу „јака“ во такви ситуации пошо то природно од мене си идало, и иако сум знаела дек глумам, то ми пријало... иако се сметам за многу реална спрема себеси.

Со малце појќе разбирање, толеранција и добронамерни критики, светот ќе станит подобро место за живеење. Немат потреба од многу нервози :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Познавате некој фолирант? Како се справувате со него? Ги игнорирате или глумите лудило? Eве да објаснам.... Фолирант е човек кој што се прави нешто што не е или кажано глуми лудило...Волк во јагнешка кожа,изгледа префинето но прави гнасни работи
Опкружена сум со фолиранти. Како се справувам со него, па на игнор нормално,зошто ако му обрнеш барем малку внимание отиде егото до небото и назад.:D Ама на некои фолиранти мораш да им глумиш лудило од икс причини.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Имам другарка ако би се рекло другарка мислам не ја знаев дека е таква ама секој полека си го покажува лицето.
Многу ми се филма со демек јас имам врски мене вмро она ова,ќе ми најдат работа дрн дрн. А и нашле една собичка без греење и кирија од 50 евра па уште и се фали ќе ми најдат работа дрн дрн.... Значи јас највеќе мразам таков тип на луѓе што ми се филмаат, ми се прават многу јаки а дома леб и маргарин мачкаат, и собираат пари да си купат нешто скапо. Иди соли памет на друг.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak