1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фитнес дневник

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Lena, 17 април 2013.

1. Female

Female Староседелец

Зачленет на:
    18 јануари 2013
    Мислења:
    125
    Допаѓања:
    183
    Многу добра замисла за темава, пофалби Лена. (bravo)
    Последниве месеци забушавам со вежбање, де ќе почнам некој предизвик и напола се откажувам, а башка накачив и некое килце, а штубаво еден период си вежбав редовно и плус диета држев.
    Планирам сега да почнам со трчање секое утро плус возење на статичен велосипед.
    Па ќе бидам активна во темава.:)

2. Lena

Lena Poétesse

Зачленет на:
    12 октомври 2012
    Мислења:
    4,151
    Допаѓања:
    7,677
    Бев денес на тренинг за кичмата.
    Некоја мешавина на пилатес,јога и специјални вежби за грбот.
    Онака осеќам дека на работа се укочувам од зјапање во монитор и решив да му посветам повеќе внимание на грбот.Си зацртав на 40 да изгледам добро,да не бидам згрбавена како некои кои изгледаат како животот да им се насадил на плешките и толку е тежок па им се искривила кичмата.
    Многу повеќе ми се допаѓа исправен став,има одредена порција на елеганција и грациозност.
    Со остатокот задоволна сум.

3. Butterfly^^

Butterfly^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    239
    Допаѓања:
    271
    Јас почнав во понделникот...
    Трчање почнав со 5км, стомачни 2 серии по 50, чучневи 3 серии по 20 .. Од утре наголемувам.
    Овошје и зеленчук обавезно и секако вода 3л дневно.
    И се чувствувам одлично.
    2кг симнав за овие 7 дена.. Уште 2-3 и ќе си бидам таман :p

4. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921
    Како да кажам незнам ,ама така затупив со вежбањето, неколку месеци не сум била и се надевам дека во најскоро време ќе почнам пак. Крајно време е!!!

5. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Шо да кажам освен дека сум во некоја форма нешто пред-форма на сајонец. Ќе бидам во сајонска форма кога ќе ги зголемам сериите на вежбите барем за половина, значи ако правам по 3 серии, да правам барем 5... како и да е, по 8-12км трчање не е малце, така да... спремен сум за на плажа. Girls watch out!

6. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    13275904_1303963459631028_1873630416_n.jpg

Ова од пред месец дена со другарот, мислам дека достигнав некој вид сајонска форма, али може уште малку.

7. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    Пред се да се заблагодарам на гените и брзиот метаболизам.
    Многу ми е убаво што јадам што сакам, а тешко се дебелеам, но сакам 3 кг да се здебелам за да имам идеална тежина.
    Не сакам тие во стомакот да ми одат. Убаво ми тргна пред некое време, ама се залежав :(
    Ќе се здебелам ли јас некогаш како сите колеги мои што се прават по 10 кг кога е сесија ?! Тоа е научна фантастика за мене :)

Сподели: