1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмови што НЕ би ги препорачале

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Scars, 5 март 2012.

1. Lillian

Lillian Истакнат Член

Зачленет на:
    7 април 2013
    Мислења:
    198
    Допаѓања:
    263
    Тие пиратски филмови секогаш беа правени по тој принцип.Нема логика да стават на еден диск два убави филма.Ако го земеше Титаник нема да го ставеа на ист диск и Пила да речеме:)
    Ќе си дедеш наместо 100-200 денара

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921

Не знам едноставно не ми се допадна приказната, со тоа што ја засака другарката на ќерката, и сето што правеше кога мислеше на нејзе..Едноставно секој си има вкус нели, мене тој НЕ МИ СЕ ДОПАДНА, ете само од тој филм ми останал во секавање лошиот впечаток. Инаку го обожавам Кевин Спејси, има добри филмови, посебно нај омилен од сите ми е K-Pax во кој што баш тој е главна улога и е инзвонреден таму.
    ААА бај д веи и да не заборавам (филмот НЕ) ама музиката од филмот ја обожавам мноогууу

На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Да, затоа и напоменав дека така го купив, да ви е јасно уште повеќе за колку дебилен филм ви раскажувам :)

4. Ана-Каренина

Ана-Каренина Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    998
    Допаѓања:
    1,749

Не знам дали имам пишано на темава, гледав 10 или долги 20 минути. Досаден е!

Сега видов дека баш истиов филм го имам пишано, да, многу е лош и не го препорачувам. Ако некој планира да го гледа нека го прескокне филмов, не вреди да се троши времето на глупости.

Ќе го спомнам и овој филм, го имам гледано пред неколку години. Џон Траволта како жена, траба ли уште да кажувам?
    Јас кај што мрам мјузикли плус и содржината е глупава. Исто така не го препорачувам.

На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,275
    Допаѓања:
    1,896
    Сите филмови со Mike Myers се еднакво дебилни и за ниеден од нив не вреди да се потроши ни една минута а камоли саат и пол...

На Saladin и Хоуп* им се допаѓа ова.
  6. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,275
    Допаѓања:
    1,896
    Не знам дали е најлош можда имам и полоши гледано ама Antichrist е дефинитивно најјезив што сум го гледала до сега...
    Не е нискобуџетен, напротив, филмот е на Lars von Trier и e сo Wiiliem Defoe...
    Филмот има толку експлицитни и морбидни сцени што откако го гледав ме “тепаа“ флешови од истиот едно добри две три недели..

7. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    Paranormal Activity 3 или незнам, по глупаво амин, мислев дека нешто се , а уствари катастрофа, обично ако сакам некој хорор да погледнам а тешко наоѓам добар хорор- се е некако веќе видено...темна куќа ,влегуе таа хелоухелоу, се појавуе тој и она omg omg omg....please help ....somebody...ќе се самоубијам ...исто така глупост од филм е Drag me to hell и еден The Mystery Island ...

8. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Само мене ми беше тапа Project X? :rolleyes: Поглуп филм немам видено, а комедија е. (n)

На dreamydreamer, Viktor k, Хоуп* и уште 2 други им се допаѓа ова.
  9. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,635
    Допаѓања:
    5,809

И јас не видов ни ,,К" од комедија... Многу мнгоу тапа...
    Од цел филм само soundtrack-от ми го правеше меракот :)

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Оние кои човек ги заборава веднаш по гледањето. И не само тоа туку ако има таква несреќа да ги гледа пак, не може да се сети дека воопшто ги има гледано. It takes some sort of talent to shoot such a film, i guess :D

Сподели: