Филмови со тажен крај

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Никогаш нема да плачам на Титаник, колку пати и да го гледам. Филмот е мајсторско дело, предобар но несфатливо ми е како би можела да заплачам за типот кој умира а во позадина умираат уште илјадници други ДЕЦА, мајки, семејства... тие позади се на некого нешто, и тие имаат живот, и љубов и сепак умираат а јас да плачам за Ди Каприо... некако тапа : )
Hachiko the dog story е филмот кој мене ме остави да липам неутешно... и the last song иако отпрво бев скептична поради главната глумица ... Мислам дека и порака во шише ако го гледам дека ќе плачам зошто книгата кога ја читав се тресев во солзи ... ама незнам можно е приказната во филмот да е уништена : )
Исто и јас.
Не само на Hachiko the dog story и на секој друг филм поврзан со кучиња сум плачела.
Marley & me...
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Девојка од милион долари = ми е дефинитивно нај тажниот филм...

и овој го гледав пред некоја ден...многу убав но тажен филм...
Колку време требаше да помине за конечно да останат заедно...но колку траеше нивната среќа...
Го препорачувам за гледање....преубав е
One-Day-one-day-movie-23243753-500-600.jpg
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
какоф титаник :nah
јас сум по овие тужниве....
филм со најтажен крај според мене у моментов се...има уште многу неможам да се сетам на друг наслов...
Sweet November( овај со кијану ривс и една плавуша), Fanna ( индиски филм)...земете си неколку ролни тоалет и плачете слободно...

Истите... На Fanaa секое гледање плачам ко дете а Sweet November (btw плавушата е Charlize Theron) ми е број 1 во филмови
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Once upon a time in America.

The legend of 1900.

Скоро сите историски филмови.

Raging Bull

Deer hunter

Да додадам уште понекој потресајушќи
American history x

Into the wild (моментот со дечкото и старецот)

Iron Giant (ко дете)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еден од најтажните филмови (но со среќен крај) ми е The War со Elijah Wood и Kevin Costner. Доста поучен филм со неколку тажни сцени: сцената кога татко му на Сту ќе му раскажува за војната, сцената која мајка му и сестра му ќе му кажат на Сту дека татко му почина и сцената кога малиот ќе се удави и Сту ќе пробува да го спаси.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Еден од најтажните филмови (но со среќен крај) ми е The War со Elijah Wood и Kevin Costner. Доста поучен филм со неколку тажни сцени: сцената кога татко му на Сту ќе му раскажува за војната, сцената која мајка му и сестра му ќе му кажат на Сту дека татко му почина и сцената кога малиот ќе се удави и Сту ќе пробува да го спаси.
THIS!
Кај не ми текна на овој филм, мамата...
 

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Моментално на Never Let Me Go(базиран на еден роман од јапонски писател) и Remember Me(исто и тој се шпекулира дека е преземен од некој роман) исто и Sweet November ама не може да се каже дека е со толку многу трагичем крај како овие останатите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl