1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук смешни статуси и гафови

Дискусија во форумот 'Хумор и Сеир' започната од Maks, 17 Февруари 2012.

 1. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет:
  13 Февруари 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  395
  Поени од трофеи:
  363
  http://www.lajkuvaj.com/34728/# Вакви биле девојчињата, такви биле... со пудра грди, дебели, со цицки, без цицки... аман бе клошари видете се вие во огледало... ГЛУП МАШКИ РОД!!! на крај секогаш со ороспии завршувате! :rofl:rofl:rofl
   
  На Rosana, jess21, redhead и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет:
  16 Февруари 2012
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  225
  Поени од трофеи:
  653
  Ve molam,stavete go ova na vasiot status ako poznavate(ili ste vo rodninska vrsk...a) so nekoj koj e izeden od zmej.Sakam vo 2011,lugeto da svatat deka ne e sramota koga ke te izede zmej.Zmeevite se skoro nezapirlivi i navistina strasni.97% od vas nema da go stavat ova na svojot status..Bidete od onie 3% na koi ne im e do sala ♥♥
   
  На Bum-Bum, Alley3112, Maks и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. LYNX 1313

  LYNX 1313 Истакнат Член

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  2,187
  Допаѓања:
  3,861
  Поени од трофеи:
  443
  3c9d51b45aa04ca.jpg
   
  На 84 sk_Y ^_-, Careforwhat, Bum-Bum и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет:
  13 Февруари 2012
  Мислења:
  2,028
  Допаѓања:
  2,606
  Поени од трофеи:
  743
  јас сега го кладов ова на фејсбук.. јако е

  могУ да ме повреде ама не и да ме ПОВРЕДЕ !!!!!

  најјако муи е до сега.. оној шо жали по светлана..
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет:
  16 Февруари 2012
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  225
  Поени од трофеи:
  653
  ја три дена се смеев на ова со змејот xD
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет:
  19 Февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  133
  Поени од трофеи:
  43
  Нз у која категорија да го стаам постов па затоа у интернет..
  Еве ви статуси за на фб интересни:D.
  Зимава почна да ме нервира толку многу што ми доаѓа да направам снешко само за да му чукнам една в лице!
  Си видел ли како плива мртва риба?:D
  Едното топче оди поспоро, а другото побавно.:D
  ‎- Кај си бе?
  - Еве и ја.:D
  Една ден имаше многу страшна ноќ.:D
  Добри ко ѓаволи !
  ако ти рипне еден камен од одздола:D
  Momak: Ti si kao Barbika !
  Djevojka : aaaaaaa Hvala ti... Jel misliš visoka i prelijepa ?
  Momak : Ne, plastična i bez mozga! xD
  Лејј ако ти се симнам горе, ќе видиш!
  Девојко симнија пудрата може се знаеме.
  Кој витамин го има најмногу кај овците?
  - Беее!
  Полицаецот брка крадец и му се дере:
  - Застани бе, застани!
  А овој му вика :
  - Ти застани, тебе никој не те брка!
  Бев болен и се разболев.:D

  Се надевам дека бе насмеав!
   
  На Rosana, Bum-Bum, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Alex M.

  Alex M. Истакнат Член

  Зачленет:
  17 Февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  519
  Поени од трофеи:
  393
  Тука сум јас со пуфлињата мои најубави :* :)
   
 8. ipopovski

  ipopovski Админ Staff Member

  Зачленет:
  30 Септември 2011
  Мислења:
  1,592
  Допаѓања:
  2,080
  Поени од трофеи:
  723
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет:
  13 Февруари 2012
  Мислења:
  2,028
  Допаѓања:
  2,606
  Поени од трофеи:
  743
  шо е разликата меѓу портокал?

  шо е побрзо или пајак?
   
  На kones му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Maks

  Maks Истакнат Член

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,354
  Допаѓања:
  1,829
  Поени од трофеи:
  423
  Od deka se znaeme....jpg  Chat.jpg

  stisni.jpg
   
  На parvati, InaDelta5, Selma и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: