1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук смешни статуси и гафови

Дискусија во форумот 'Хумор и Сеир' започната од Maks, 17 Февруари 2012.

  1. Maks

    Maks Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    1,354
    Допаѓања:
    1,831
    Поени од трофеи:
    423
    Пишувајте смешни статуси и гафови што сте ги виделе на фејзбук или некоја друга социјална мрежа :nasmevka
     
    На Dee Dee и LYNX 1313 им се допаѓа ова.
  2. LYNX 1313

    LYNX 1313 Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    2,187
    Допаѓања:
    3,866
    Поени од трофеи:
    443
    Чувствувам дека ќе биде интересна тема.. :D
     
    На Furby, Dee Dee и Maks им се допаѓа ова.
  3. LYNX 1313

    LYNX 1313 Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    2,187
    Допаѓања:
    3,866
    Поени од трофеи:
    443
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
    На Furby, Careforwhat, КрисТина К. и уште 7 други им се допаѓа ова.
  4. Maks

    Maks Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    1,354
    Допаѓања:
    1,831
    Поени од трофеи:
    423
    Еве неколку што ги имам прочитано овие неколку недели:

    1.Денес сум се изморил како резервна гума.
    2.Таман станам малку озбилен... Разбудам се!
    3.Линијата е зафатена, шмркајте подоцна.
    4.На ФБ ми глумиш јака цура, а во живо ни моторна пила нејќе да пали на тебе.
    5.Крадци немојте да крадете... Владата не сака конкуренција.

    Толку сега за сега :nasmevka
     
    На TheQueen, Rosana, ~ Скарлетка ~ и уште 6 други им се допаѓа ова.
  5. Maks

    Maks Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    1,354
    Допаѓања:
    1,831
    Поени од трофеи:
    423
    Boki 13 vs. Justin.jpg
     
    На TheQueen, christinna, Careforwhat и уште 12 други им се допаѓа ова.
  6. Hexasto

    Hexasto Истакнат Член

    Зачленет:
    16 Февруари 2012
    Мислења:
    1,081
    Допаѓања:
    1,619
    Поени од трофеи:
    113
  7. Maks

    Maks Истакнат Член

    Зачленет:
    15 Февруари 2012
    Мислења:
    1,354
    Допаѓања:
    1,831
    Поени од трофеи:
    423
    393986_10150623239149432_287258184431_9171359_1851162983_n.jpg
     
    На Ивона, Selma, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
  8. parvati

    parvati Сангвиник

    Зачленет:
    14 Февруари 2012
    Мислења:
    6,628
    Допаѓања:
    13,838
    Поени од трофеи:
    973
    inacHe neam fejsbuk(izbirsHa ga pred 2 godine, skurcHi mi ej stfarno)
    a statusi omileni.....sfi mi koi ne igramo tenis u slobodno vreme
     
    На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  9. важна

    важна Истакнат Член

    Зачленет:
    14 Февруари 2012
    Мислења:
    552
    Допаѓања:
    684
    Поени од трофеи:
    93
    Ја местам темава во хумор :)
     
    На Dee Dee и Ludi Maks им се допаѓа ова.
  10. Aaliyah

    Aaliyah Истакнат Член

    Зачленет:
    13 Февруари 2012
    Мислења:
    876
    Допаѓања:
    1,079
    Поени од трофеи:
    393
    [​IMG]
     
    На 84 sk_Y ^_-, Mila Kunis и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: