1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук смешни статуси и гафови

Дискусија во форумот 'Хумор и Сеир' започната од Maks, 17 Февруари 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,360
  Допаѓања:
  1,859
  Поени од трофеи:
  1,123
  Пишувајте смешни статуси и гафови што сте ги виделе на фејзбук или некоја друга социјална мрежа :nasmevka
   
  На Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  2,188
  Допаѓања:
  3,922
  Поени од трофеи:
  743
  Чувствувам дека ќе биде интересна тема.. :D
   
  На Furby, Dee Dee и Maks им се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  2,188
  Допаѓања:
  3,922
  Поени од трофеи:
  743
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На beautifull liar, Furby, Careforwhat и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,360
  Допаѓања:
  1,859
  Поени од трофеи:
  1,123
  Еве неколку што ги имам прочитано овие неколку недели:

  1.Денес сум се изморил како резервна гума.
  2.Таман станам малку озбилен... Разбудам се!
  3.Линијата е зафатена, шмркајте подоцна.
  4.На ФБ ми глумиш јака цура, а во живо ни моторна пила нејќе да пали на тебе.
  5.Крадци немојте да крадете... Владата не сака конкуренција.

  Толку сега за сега :nasmevka
   
  На beautifull liar, TheQueen, Rosana и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,360
  Допаѓања:
  1,859
  Поени од трофеи:
  1,123
  Boki 13 vs. Justin.jpg
   
  На beautifull liar, TheQueen, christinna и уште 13 други им се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет:
  16 Февруари 2012
  Мислења:
  1,081
  Допаѓања:
  1,630
  Поени од трофеи:
  113
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет:
  15 Февруари 2012
  Мислења:
  1,360
  Допаѓања:
  1,859
  Поени од трофеи:
  1,123
  393986_10150623239149432_287258184431_9171359_1851162983_n.jpg
   
  На Mnogo Bitno, beautifull liar, Ивона и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет:
  14 Февруари 2012
  Мислења:
  6,632
  Допаѓања:
  13,873
  Поени од трофеи:
  973
  inacHe neam fejsbuk(izbirsHa ga pred 2 godine, skurcHi mi ej stfarno)
  a statusi omileni.....sfi mi koi ne igramo tenis u slobodno vreme
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет:
  14 Февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  693
  Поени од трофеи:
  93
  Ја местам темава во хумор :)
   
  На Dee Dee и Ludi Maks им се допаѓа ова.
 10. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет:
  13 Февруари 2012
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  1,088
  Поени од трофеи:
  1,093
  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_-, Mila Kunis и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: