Фејсбук пријатели

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
сите имаме еден куп пријателчина на фајсбук некој ги знаеме некој не.
Сте направиле ли разговор со некое такво непознато другарче ;), јас знам понекогаш кога ќе ме фати досада да си направам муабет.
Па испаднал добар разговор, иако го знам така речи од аднување на фајсбук.
Сте имале ли вие вакво некое искуство ???:)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Ехеее... :D
Иначе пола пријатели ги запознав од Фејсбук :D

тоа ти е феномен на денешницава ги аднуваш од прв пат не знаеш ништо за нов сем можеби оние општи информации, и почува виртуелната држба, а во некои случаи ако им тргне муабетот прераснува и во врска кај младиве, мислам дека полека се губи она традиционално дружење а се поголем замаф зема интернет комуникацијата и дружбата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Snow

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
тоа ти е феномен на денешницава ги аднуваш од прв пат не знаеш ништо за нов сем можеби оние општи информации, и почува виртуелната држба, а во некои случаи ако им тргне муабетот прераснува и во врска кај младиве, мислам дека полека се губи она традиционално дружење а се поголем замаф зема интернет комуникацијата и дружбата.
Со едно "Hey" до кај стигнуваме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Legioner

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Сте направиле ли разговор со некое такво непознато другарче ;), јас знам понекогаш кога ќе ме фати досада да си направам муабет.
само со непозната другарка
Па испаднал добар разговор, иако го знам така речи од аднување на фајсбук.
море испаднало и нешто повеќе од добар муабет :)
Сте имале ли вие вакво некое искуство ???:)
горе наведив :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Повеќето пријатели што ми се на фејсбук ги познавам, еднаш ставив еден што не го познавав и ми пишуваше незгодни коментари по сликите(од тогаш непознати машки не ставам)имав и некои пријателки што ги ставив поради една игра а тие испаднаа дека сакале девојки(facepalm) Сега на ограничено имам ставено, само јас си додавам кого сакам :)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Повеќето пријатели што ми се на фејсбук ги познавам, еднаш ставив еден што не го познавав и ми пишуваше незгодни коментари по сликите(од тогаш непознати машки не ставам)имав и некои пријателки што ги ставив поради една игра а тие испаднаа дека сакале девојки(facepalm) Сега на ограничено имам ставено, само јас си додавам кого сакам :)

абе има фрикови ама пак и зато има дилите па бриши ;), сега нема шо нема на нет се и сешто :D