Фејсбук или Твитер?

Која социјална мрежа ја користите од овие две?

  • Фејсбук

    Гласови: 30 76.9%
  • Твитер

    Гласови: 16 41.0%

  • Вкупно гласале
    39

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Ни двете...Иако имам профили и на двете социјални мрежи...Фејсбукот го користам ама Твитерот не..некако многу глупо ми е тоа одамна го немам отворено тој профил ниту пак го користев..Фејсбукот го користам најмногу заради тоа што се допишувам со сестра ми (во друга земја е) а инаку ни тоа не би користела..
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Anastasija лајк за муабет 'ни двете'
Иако не сам протиф фејс и тфитер, ја неам фејс 3 године а тфитер никад
Едноставно неам потребу од такфо нешто, едноставно не ме интересира дали некој е у врску, дали или не му е убаво у момент
Куде бија на одмор, што музику слуша и остали глупости
Едноставно нејќу да глеам за други што како и куде ги се дешава
Осфен овј форум, ја неам друк контакнт сс рест оф д ворлд : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Фејсбук одамна не користам. Твитер профил немам ни направено, ниту пак сакам да направам.
Јас сум повеќе по форумите.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Фејсбук. Многу ми е некако безвезен твитерот. Не дека фб е нешо поарен, ама од две зла...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Во последно време многу малку време поминувам на facebook, twitter. Кога ми е јак интернетот уредувам мапи на wikimapia и OpenStreetMap.
Подеднакво ми се драги и двете. И твитам и сум на фејсбук.
 

Harrabed

Нов член
19 април 2013
15
5
3
28
Јас се мислам дека твитерот е подобар, инаку не сум многу по фејсбукот(иако имам профил)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Неам твитер не сум толку модерна.. и неќам ни да иам.. :D а фејсот у последно време стана толкаво срање,шо сериозно размишљам да го деактивирам акаунтот..аман веќе од постовите дека пипи долгиот чорап од мало,грдо,пегаво,девојченце станала секси женска...или сораја дека поубава била со силикони,а одоздола коментари од некои сексуално загрозени од типот вауу колку е јаккааа.секси бомба итн итн (puke) или харлем шејк и она новото сеа незнам како се вика шо се влечкат на земја ко црви! :D или псај со новата шит песна... стварно е ту мач со некои вакви глупости шо се објавуваат на секоја секунда .. :eek
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
И двете алатки ги користам... за се и сешто.
Имам фб страница, муабети во групи со разни луѓе, пристап до инфо од разни групи во кои сум член...

Твитер-от заборавам дека го имам. :D