1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фетишизам

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Baronessa, 21 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Кој е вашиот сексуален фетиш?
   
 2. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  [​IMG]

  Иста ваква фотелја, само црна боја.
   
  На ipopovski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Неговите четива беа фетиш за мене.
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  ........Штикла.....:rofl
   
  На Weed_lover му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Доминација(наизменична),латекс,благо врзување,без претеруење со BDSM,и мала доза на foot фетиш.
   
  На Weed_lover, ●Untouchable°, 84 sk_Y ^_- и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Значењето на фетиш не знам зошто е изменето, но една докторка ми објасни на следниов начин што е фетиш , за кој сите се фалиме демек го имаме (во сексуална конотација) за одредени делови од телото, или не знам што таму, штикли, длабок глас, стапала и не знам што таму.
  Фетиш, објаснето од сексуален аспект би било на пример кога вашиот дечко има фетиш на чипкана долна облека. Тој започнува предигра , ве соблекува се до моментот кога не ги извади вашите чипкани гаќички од вас, и со нив си замине во ВЦ и целата работа ја завршува сам со вашите гаќички.
  Според оваа дефиниција , не немам фетиш. Може да ми се некои делови од машкото тело по секси од другите, но тоа не би било фетиш.
  Извртено е значењето на зборот. Воопшто не е позитивна работа да има некој фетиш кон нешто.
   
  На Аркантос, poslusen, MoonFairy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Хаха, очекував.
  Не.
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 10. poslusen

  poslusen Староседелец

  Зачленет на:
  8 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Мене фетиш ми се повеќе нешта, се мислев и дали да напишам, ама ајде, да не биде табу тема, да се знае и кај нас што се се развива(и негативн и позитивни работи). Обожавам feetfetish и feetslave. Женски стапала и нозе, сакам да ги лижам, мирискам, бакнувам преку хулахопки, чорапки, хеланки, боси...да им ги лижам и штиклите, чизмите, патиките...И се тоа да ми наредува да правам и да ми се смее, исмева, зафркава. Многу ме возбудува да ме понижува како ќе сака, да ме зафркава, исмева. Сакам да ме врзува за врат со хулахопките да лазам, да јадам од под како кученце, да лазам по нејзините нозе. Може да ме користи и како столче за домарање на нозете кога гледа тв. Да ги примам во уста хулахопките или чорапките, ако треба и да спијам со нив во уста. Може ако сака да ме јава како коњче, да чистам по собите, дури и нејзиното wc, да и слугувам, да и се обракам со Господарка. Да ме мава шамари, плукање, врзување да не можам да мрднам, да ползам како црв. И се тоа како забава и игра, и секако дискретно. Ако им е на некои девојки интересно нешто, нека повелат.
   
  На Weed_lover му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: