Фан клуб на Арсенал

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
30
Битола
Викендов нашите играат против Сандерленд во гости. Ќе недостасува Лукас Перез кој заработи повреда, поради која би бил отсутен некаде околу 6 недели. Ваши типувања за утакмицата?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Викендов нашите играат против Сандерленд во гости. Ќе недостасува Лукас Перез кој заработи повреда, поради која би бил отсутен некаде околу 6 недели. Ваши типувања за утакмицата?

Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
Бункерашки фудбал, 85та Борини излетува во контра :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
30
Битола
Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
Познавајќи ги нашите се е можно :). А за Лукас Перез и јас не знам за шо го купуваа, треба да добие повеќе шанси да видиме дали ќе го биде или не :).
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Гибс одличен, подобар е офанзивно од Монреал, барем ќе нафрли некоја топка како шо треба :)
Ако продолжи Сандерленд со ова темпо, дали тоа значи дека на крај на сезона ќе имаат 8 бода?
Filozoraptor.jpg


Дерби Каунти барем имаше 11 (party)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се мислев да напишам рант за страданијата на ФК Арсенал на резултатски план но немам сила...

После ми текна дека ова не е дно, бидејќи Арсенал едно време се интересираше да потпише млад и надежен молдавски играч.
Ок, молдавски ајде некако, се моташе Хлеб од Белорусија па еден латвиец, таму разни африканци и некои јапанци и корејци ...проблемот беше што играчот не постоеше, бил измислен на форуми :rofl:rofl:rofl

Moldova's finest, the 16-year-old attacker has been strongly linked with a move to Arsenal, work permit permitting. And he's been linked with plenty of other top clubs as well

https://www.theguardian.com/sport/blog/2009/jan/15/masal-bugduv-moldova-hoax-player

:):eek:cool::frantic:pusi:unsure:eek::eek::eek:

И како таков ќе имаше подобар настап од последните неколку на Озил, Кокелан, Чех, Ивоби...oh wait, the whole team:kafe
Масал Багдув :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
... Пишав пред некое време (се осеќаше дека ќе дојде денот за да си оди Венгер) и стојам на тоа дека следи период кога клубот ќе си ја бара својата игра, турбуленции и падови, нешто слично ко Милан и Интер од италијаните кои од гиганти станаа тимови од средна класа. И сето тоа би било во ред се додека играчите се трудат и не се донесе некој нов Хозе, тогаш не верувам дека би ги гледал.
Реко па прореко :|
Не памтам кога последно изгледав утакмица со мерак, жал ми е да гледам што се случи со клубот и стилот кој беше трејдмарк.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Какви и да биле песимистични предвидувања, не верувам дека некој би замислил дека Арсенал ќе дојде во борба за опстанок. До нова година може да се најде под линијата. Нек причекаат со Артета уште некој пораз па здравје догодина со Виком Вондерерс ќе играат...:banghead
Не постои полошо воден клуб север од Ла Манш а можеби и на југ...