Фанови на Стефан Ангел

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Уживајте,најново;)
Првиот и најдобар стенд ап комичар:pinokio
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Уживајте,најново;)
Првиот и најдобар стенд ап комичар:pinokio
Кој женски ќе частел он бе...
images
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас прв пат го гледам типов, освен да се глупира не знае ништо друго, веќе преку глава ми е од вакви ретарди што мислат дека се интересни, веќе ги има премногу.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Кој женски ќе частел он бе...

images
Пополека но сигурно граби на стенд ап сцената:)
А бе и ја ќе частам тешко ли е да частиш:rofl
Него после тоа да ќариш е финтата дали можеш:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nepobedliv :) and Hexasto

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Јас прв пат го гледам типов, освен да се глупира не знае ништо друго, веќе преку глава ми е од вакви ретарди што мислат дека се интересни, веќе ги има премногу.
Прв пат го гледаш???:eek
Он е појава на интернет просторот а ти прв пат го гледаш????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nepobedliv :) and Hexasto

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Искрено се прашувам зошто се замараме ние поготово оние што сме троа пописмени. Типов не е глуп, си има цел, си фура а ние наместо да се надградуваме самите себе, додаваме масло во оганот за да ваквите ретартдирани испади бидат нешто најгледано во нашата земја. Затоа театрите се празни, културните дешавки се слабо посетени, никој не се замара со квалитет, туку со тоа кој повеќе трици ќе изеде на форум, ќе си избламира на You tube, ќе се прави Чак норис дека увек е у право. Ајде беее.... Затоа Стеф и утре и задутре и прекутре и денови подоцна ќе си штанца ретардирана фејк презентација. А ние ќе викаме: Ancore maestro, ancore!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten and Selma

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Стеф, ако толку сакаш да бидеш стенд ап комичар, ќе мора да поработиш малку на темите кои ги обработуваш (секако содржински) и на твоето однесување пред камера. Сними прво пробно видео, види кои ти се недостатоците и среди ги. Купи поквалитетна камера и внимавај како го сечеш видеото, треба да ја довршиш реченицата што сакаш да ја кажеш, а не на пола реченица да монтираш друг муабет. Не би било лошо и да бидеш малку посериозен. Фејсбук фан страна со име Стеф шеф? Преименувај ја во твоето цело име и презиме, вака не делува воопшто сериозно. Ме потсетува на оние групине што ги прават тинејџерите: "Ајде зачленетесе сите за Иван Полат Шефоотт".
Се додека не поработиш на овие детали, нема да бидеш предмет на сериозна дискусија. Верувај дека најискрено ти кажувам мое мислење, јас ниту терам сеир, ниту "реметам"...патем, јас а ни било кој друг и немаме такво право, да исмеваме некого. Ако навредите кон тебе станат сериозни, знаеш што треба да правиш. Кога ќе ги изгориш со една тужба, нема да им текне друг пат такво нешто. Едно е да се зафркаваат со твојот ник - Стеф Ангел, но со твојата личност, е тоа е веќе нешто друго. Од друга страна, па и греота се. Што ќе се замараш со нив, тие и немаат друга работа во животот. Немаат ни живот, па се замараат со туѓите. Поздрав и се надевам дека со тек на време ќе се подобриш. Но, ако продолжиш со ваков стил, нема да те сметаат за сериозен. Па ти сега одбери што е подобро. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD