Убиен матурант во Ѓорче Петров

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па тоа е од југ до север, а од запад до исток било од Дебар до Делчево...



Како што пишуваше во весник, ликот за свои 19 години имал импресивна кариера на ситен криминалец, имал досие и неколку престои по затвори... мора да почнал прилично рано да гради кариера... влегувањеto во дворови на сред бел ден покажува дека не бил баш најбистар или очај левел horse addict.
Сето тоа јасно укажува на родителските `успеси` на поле на воспитување на потомството...
Олабавете,ок,бидете вие добри родители и воспитувајте си ги децата како сакате,само ве молам научете едно во животот,КАКВА И ДА Е ,НИКОГАШ НЕ ВРЕЃАЈТЕ ЕДНА МАЈКА,(нели на форумов е забренето вреѓање)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Олабавете,ок,бидете вие добри родители и воспитувајте си ги децата како сакате,само ве молам научете едно во животот,КАКВА И ДА Е ,НИКОГАШ НЕ ВРЕЃАЈТЕ ЕДНА МАЈКА,(нели на форумов е забренето вреѓање)

Каде гледаш навреда? Само ги набројуваме успесите во кариерата на нејзиниот син кој на толку млада возраст покрај отуѓување имот стигнал и до одземање живот... и не можеме а да не ги споменеме нејзините заслуги...

Нема навреда, него нешто ти се има измешано со правилата форумски :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Па тоа е од југ до север, а од запад до исток било од Дебар до Делчево...



Како што пишуваше во весник, ликот за свои 19 години имал импресивна кариера на ситен криминалец, имал досие и неколку престои по затвори... мора да почнал прилично рано да гради кариера... влегувањеto во дворови на сред бел ден покажува дека не бил баш најбистар или очај левел horse addict.
Сето тоа јасно укажува на родителските `успеси` на поле на воспитување на потомството...
А јас мислев ги заборави дека се од големо стратешко-економско значење затоа прашав :zelen
Вајда генетски му е не е до мајката :zelen
Џабе обвинувања, џабе она, џабе ова па дај нека го ослободат убиецот заџабе ке е осуден (facepalm)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
А јас мислев ги заборави дека се од големо стратешко-економско значење затоа прашав :zelen
Вајда генетски му е не е до мајката :zelen
Џабе обвинувања, џабе она, џабе ова па дај нека го ослободат убиецот заџабе ке е осуден (facepalm)
Не ми е јасно,зошто само овде протестирате,ајде излезете,групирајте се ,фрлајте јајца на зградата на владата,пцујте,крчите,објасните зашто не сте задоволни,барајте си ги правата,буните се против Албанците,што не го бојкотиравте гласањата,одите во Сарај и таму демолирајте а не Ѓ.петров.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Важно мајката на другиот нема да има грижа на совест што одлгедала еден убиец во фамилијата.
А од каде оваа информација?
Како можете да бидете такви и да пишувате во туѓо име....туку арно кажа Јами,се е џабе сега,можеме да измислуваме што сакаме.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
А од каде оваа информација?
Како можете да бидете такви и да пишувате во туѓо име....туку арно кажа Јами,се е џабе сега,можеме да измислуваме што сакаме.
Моево е во контекст на иронија во цитираниот пост.
 

Onkel

Староседелец
14 мај 2014
77
82
1,028
Се шпекулира дека ножот бил во сопственост на убиениот Ангел. Јас никаде не прочитав официјално дека е потврдена оваа шпекулација.Можеби така кажале по нашиве медиуми, но се сомневам дека тие тоа би го пласирале на јавноста.Сепак мислам дека информацијата е од типот рекла казала.

Јас не би носел нож со мене и во случај да бркам крадец на мој велосипед.

Сеедно чив е ножот,сеедно кој од која националност припаѓа, убиство е убиство,загубата е огромна.Тоа што убиецот е албанец само ги разгорува меѓуетничките страсти.Не дека ние сме нешто посаглам, но сепак знаеме дека тие имаат подив менталитет од нашиот каурски завидлив и несложен.Такви сме, мора да признаеме,самите се јадеме. А албанците само ја користат неспособноста на оваа држава во многу правци.
Жално е што скоро секоја година вакво сценарио ни се случува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Не ми е јасно,зошто само овде протестирате,ајде излезете,групирајте се ,фрлајте јајца на зградата на владата,пцујте,крчите,објасните зашто не сте задоволни,барајте си ги правата,буните се против Албанците,што не го бојкотиравте гласањата,одите во Сарај и таму демолирајте а не Ѓ.петров.
Еве бе јас ке ти објаснам , не ти јасно зашто мозокот на луѓето после 35 година побавно абсорбира информации, потешко функционира и слабо му оди во разграничување на состојби. Јасно ли е?
Ни останаа само социјланите мрежи за изразување на револт зашто син ти и неговите колеги се обични пиуни, а у Сарај тебе ке те пуштиме у име на соживотот и благосостојбата ем ке провериш на лице место каков е редот и мирот зш небива и ти само гордоста тука да ја докажуваш ;)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Еве бе јас ке ти објаснам , не ти јасно зашто мозокот на луѓето после 35 година побавно абсорбира информации, потешко функционира и слабо му оди во разграничување на состојби. Јасно ли е?
Ни останаа само социјланите мрежи за изразување на револт зашто син ти и неговите колеги се обични пиуни, а у Сарај тебе ке те пуштиме у име на соживотот и благосостојбата ем ке провериш на лице место каков е редот и мирот зш небива и ти само гордоста тука да ја докажуваш ;)
Тоа е катастрофа за младите ако мислиш само така преку овие мрежи да искажуваш револт.Тоа се вика кукавичлук,буцкај сокриена овде,а друг да гине.Ако не превземете заедно сите нешто против маните што ги има државава,заедно и со нас постарите,ништо не ма да не бидне.Но добро е што има се уште умни и рзбрани млади ,студенти,што знаат како треба да го пуштат својот глас,како да се здружат и да си барат правата,само им треба подршка од кукавици како вас да излезат позади нив на протести,да бараат мирно разговори со владата,ДА НЕ СЕ СЕДИ ТУКУ ДА СЕ ДЕЛУВА,МАЛТЕНЕ И ДА СЕ ДОСАДУВА ПО МЕДИУМИ .
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Тоа е катастрофа за младите ако мислиш само така преку овие мрежи да искажуваш револт.Тоа се вика кукавичлук,буцкај сокриена овде,а друг да гине.Ако не превземете заедно сите нешто против маните што ги има државава,заедно и со нас постарите,ништо не ма да не бидне.Но добро е што има се уште умни и рзбрани млади ,студенти,што знаат како треба да го пуштат својот глас,како да се здружат и да си барат правата,само им треба подршка од кукавици како вас да излезат позади нив на протести,да бараат мирно разговори со владата,ДА НЕ СЕ СЕДИ ТУКУ ДА СЕ ДЕЛУВА,МАЛТЕНЕ И ДА СЕ ДОСАДУВА ПО МЕДИУМИ .
Овие студентиве или само ти ги гледаш или само јас не ги гледам. Кои црни студенти си бараат права со протести и што добиле ако протестирале?