Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
кој спомнал инбокс ? :D
Башка споредбава горе ја направи 100-0 .. нема ни малку врска со 90-10.
Извини за следниве изрази .. али порадо би земал типка од гробишта испадната и со карактер, со 2 грама мозок, и умешност да направи 2 реда муабет, отколку некоја средена п***а, со огромна цицка и напрчен задник и што ти знам уште што.
Извини, но во тој поглед сме сосема различни.
Не си прва ни последна што се контра со мене на ова, сепак на крај ми ја сфатија поентата и ме разбраа убаво.
И да .. до сеа во живот никад не сум среднал девојка која била гнасна. Сите си се убави на свој начин. И го ценам тоа.
Сепак и за тие има некој somewhere out.
Значи штом не сум прва ни последна што се контри со тебе за ова у тебе е проблемот.Сите се убави на свој начин мислиш додека ги легнеш? :giggle .Циганката на кој начин ти е убава? И,да тебе ти е навика да ги полниш темите со цитирање на другите членови и расправање криви-дрини.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
чеј чеј ти збориш за пропорции на убавина помеѓу тело и фаца или општо лепота и карактер?

Пошто ако е другово имаш делумно право.
Второто.Али за жал,има такви на форумот шо скокаат одма да се расправаат и на крајот Лепа е виновна.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Не ми го разбра тоа на свој начин. Да, јасно ми беше дека нема да го разбереш. И не очекував.
За легнувањето, тргни го тоа настрана, не го мешај во темава. Пишав дека се контрале со мене и сфатиле дека на крај сум си бил во право на тоа како сум ги гледал работите, и го сфатиле .. equals не е проблемот во мене.
И незначи дека ти ако гледаш убавина/карактер 50-50 или што ти знам како, незначи дека сите мора да бидеме ти. Некој гледа 0/100 .. значи гледа да ја земе најубавата,а ако во главата нема 3 чисти,незнае да се одговори или да направи 2 реда муабет. Па зошто тогаш ве нема да се буните бе ? Зошто кога некој ќе рипне дека повеќе го интересира карактерот од другото одма сте еј види го овој/оваа ко идиот се понаша нема шанси да е така, убавината се гледа бла бла.
Тоа уствари веднаш си кажувате дека сакате убавината да ви ја забележат, а не она дали имате едно грамче памет, и дали знаете да се пронајдете во муабет и да знаете да одговорите.
И од кај жити мене виде дека ми е финтата да полнам теми со цитирање и исправање криви дрини ( да .. исправање а не расправање) кога само си 15 дена тука. Дај ти се молам, не ме знаеш ни малку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Второто.Али за жал,има такви на форумот шо скокаат одма да се расправаат и на крајот Лепа е виновна.
There there now....
Да се дообјаснам, пошо веќе коа почнавме дискусија. Да, делумно се сложувам со тебе. Физикусот е као иницијална каписла. Џабе ако пред тебе седи буре со најквалитетниот барут, ако немаш фитил да го потпалиш.
Ама дека после тоа физикусот игра пресудна улога, мало морген. Колку и да се промени личноста физички после тоа, скоро е и невозможно тек така да ја оставиш. Поготово коа ќе се заљубиш и во нејзиниот карактер.

За темава дали фаца или тело, во секој случај фацата мора да е убава. Пошто лицето е одраз на поголемиот дел од одликата на личноста. Телото и да си остане така, нема да ненува многу.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Сал .. а шо прајме со оние .. да ги наречам тапа фаци, кои имаат високо размислување .. и кои умеат да се снајдат во секаков муабет .. тие треба forever-alone да останат ?
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Незнам зошто ги потценуваш новите членови како мене мање битно....
Брат,значи вака..Јас прво кај машко гледам убавина,ако низ муабет не ми е по мерка чао пријатно..Но,ако на прв поглед низ физички изглед не ми се допадне тој тип нема шанси кај мене.Секој си има зацртано во главата какви му се допаѓаат.Значи со тоа твоето дека сите девојки се убави на свој начин значи тебе сите ти се убави? :^) Без навреда типичен пример ми е тоа на женкар.Али убавината е пролазна,но и карактерот.Многу работи во животот може да го сменат карактерот на личноста.
Него,да се вратам на дискусијата...Лошото тело може да се поправи со вежбање и сл,некои се нафаќаат и на операции.Многу познати фаци читај:сите се грди без шминка.И мене да ми платат шминка од 10 000 денари и да ме нашминкаат кај Дадар има да личам како Кунис.Така да,ако се сака се може да се постигне.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and marjan

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Сал .. а шо прајме со оние .. да ги наречам тапа фаци, кои имаат високо размислување .. и кои умеат да се снајдат во секаков муабет .. тие треба forever-alone да останат ?
Убавината е релативна ствар. Некој можда не сака или не може да фати некоја ултра згодна шиц миц пичкириц. И си се преориентира на оваа која ипак можда нема во физикусот но има во акалот. Но пак ќе ти кажам мора да има барем нешо што би го привлекло да започне. Сепак сме суштества на сетила, после тоа доаѓа разум.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Убавината е релативна ствар. Некој можда не сака или не може да фати некоја ултра згодна шиц миц пичкириц. И си се преориентира на оваа која ипак можда нема во физикусот но има во акалот. Но пак ќе ти кажам мора да има барем нешо што би го привлекло да започне. Сепак сме суштества на сетила, после тоа доаѓа разум.
Тие тапа-фаци немаат муда да и пријдат на таква девојка.Секој си ги знае своите можности. ;)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ја иам лошо тело, а још полошу фацу, а иам десет пута поубаву девојку од мене : )
значи зависи до човека, неможе за сфакога исто да биде...
Карактер има пресудну улогу, али кд би бираја фацу или тело, наравно фацу као што вика Саладин, ј***ш тело...