Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Кај мене привлекува и лицето и телото ...
А најважен ми е карактерот ... :sram:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Ајде бре поважен ви е карактерот.
Дали ти златна сестро/брат или како сакаш,би излегла со некој клошар,мрсулко,небањат?
Не? Знаев.И јас не би.
Епа шо тогаш дробите само зелени цитирам ''карактерот ми е поважен'' |-( .
Јесте тоа да е важен,дека карактерот задржува,али и убавина пред се.Така да,овие две работи си одат заедно паралелно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and The_Mayor

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
немора да значи паралелно, може 70-30 .. може 80 - 20 .. може 90-10. У секој случај 100-0 нема шанси.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Ахам..еве ти ситуација една ситуација.Јас сум гнасна,грда,со скината облека,несредени веѓи,недепилирана дали ти ќе се заљубиш у мене? Па не.Како прво нема да седнеш со мене да правиш муабет,а внимавај карактерот ми вреди.Ете гледаш дека убавината повеќе се цени.Ти најпрво ќе се заљубиш во убавината,а подоцна во карактерот. ;) Офф-топик Незнам зошто само ми ги следиш мислењата и ми идеш нон стоп контра.Твоето разочарување кон мене што не ти пишам у инбокс го изразуваш на погрешен начин.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
кој спомнал инбокс ? :D
Башка споредбава горе ја направи 100-0 .. нема ни малку врска со 90-10.
Извини за следниве изрази .. али порадо би земал типка од гробишта испадната и со карактер, со 2 грама мозок, и умешност да направи 2 реда муабет, отколку некоја средена п***а, со огромна цицка и напрчен задник и што ти знам уште што.
Извини, но во тој поглед сме сосема различни.
Не си прва ни последна што се контра со мене на ова, сепак на крај ми ја сфатија поентата и ме разбраа убаво.
И да .. до сеа во живот никад не сум среднал девојка која била гнасна. Сите си се убави на свој начин. И го ценам тоа.
Сепак и за тие има некој somewhere out.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and parvati

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ахам..еве ти ситуација една ситуација.Јас сум гнасна,грда,со скината облека,несредени веѓи,недепилирана дали ти ќе се заљубиш у мене? Па не.Како прво нема да седнеш со мене да правиш муабет,а внимавај карактерот ми вреди.Ете гледаш дека убавината повеќе се цени.Ти најпрво ќе се заљубиш во убавината,а подоцна во карактерот. ;) Офф-топик Незнам зошто само ми ги следиш мислењата и ми идеш нон стоп контра.Твоето разочарување кон мене што не ти пишам у инбокс го изразуваш на погрешен начин.
чеј чеј ти збориш за пропорции на убавина помеѓу тело и фаца или општо лепота и карактер?

Пошто ако е другово имаш делумно право.