УЕФА Лига на шампиони

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
За 1 недела очекувам изненадување :zelen сакам Атлетико да освои и Реал да остане без толку посакуваната 10та титула. Ми се допаѓаше играта на Атлетико до финалево а и навивачите заслужија. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Копенхаген - Леверкузен : 2 - 3 полувреме и тоа со два пресврти на резултатот.
Арсенал ако продолжат вака ем нема да дадат гол, ем ќе примат. Санчез не е вклопен убаво, Чемберс прави чудни опструкции (ако може да се наречат така) и му подари за малку гол на Ба. Жиру промаши топка од Ремзи пред голот (веројатно лошо му отскокна и нагло го смени правецот) која не требаше ни да ја чека да падне, нападот изгледа збунето. Единствено средината добро се држи иако и таму помагаат Санти и Санчез.
Другите утакмици не ги пратам.

Edit> Отворањето на натпреварот. Шутот на Ба: https://vine.co/v/M30wOb2FmDK
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ќе има денес на тв пренос или слабо? :)
Иначе да си кажам, за новата сезона имам спремено тема така да, немој некој да отворил. :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас не сум многу по отворање теми. Битно ми е да коментираме некаде, макар и во чет муабети.
За пренос не ми се верува. Јас стримови гледам, а и поарно да слушам некои енглези кои знаат да коментираат отколку нашиве монотонии.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас не сум многу по отворање теми. Битно ми е да коментираме некаде, макар и во чет муабети.
За пренос не ми се верува. Јас стримови гледам, а и поарно да слушам некои енглези кои знаат да коментираат отколку нашиве монотонии.
На нашиве знам дека нема преноси, мислев на спорт клуб, еуроспорт, нема врска резултати ќе пратам само. :)
Подобро е посебна тема иначе, барем јас така мислам, за да биде попрегледно, да не се собира се во истава. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Аренаспорт би требало да има. Сеа гледам на МТВ1 ќе ја пренесуваат Селтик, а на собранискиот ќе даваат кошарка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Марибор ќе игра ЛШ? :eek:
Кој се овие бе, гледам сега од 1999 немаат играно ЛШ.
@Outrider што му се случи на Селтик? :)

Се избламира за сите пари кои не ги зеде за Самарас и за сите кои ги зеде за Форстер. Макар да имаа две пречки и голот на Марибор беше бизарен дифлекшн, не е оправдување за дебилизмот и менаџерот треба да изврши Сепуку на центарот на игралиштето со катана која ќе биде донирана од фановите.
Некст стоп - банкрот.
При слободен Мојс :place зедоа некаков скандинавски бот кој харал во Норвешка. Имаше еден клуб од Велс кој пред нив зеде менаџер од Норвешка со слични успеси... и испадна... тоа е кога не се учи на туѓи `успеси`...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Лудогорец и Марибор во ЛШ, фалат уште Вардар и Работнички. :)

Овие другиве не ги гледав, малце само Арсенал ја фатив дека беше во исто време со кошарката. Изгледа добро играле Бешикташ бидејќи Арсенал дури на крај успеа гол да даде.

Билбао, Леверкузен, Порто и уште неколку ќе играат ЛШ. Искрено не очекував Марибор и Лудогорец да се пласираат ама ете. :)