Тimeline (Времеплов)

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ма ептен ми е безвеза Timeline, јас дури несакајќи го уклучив поради една апликација, а јас многу избрзувам :stomp
А и плус, некако приватност многу слабо овака, сепак, онаа со cover ми е интересно само :D
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
А и плус, некако приватност многу слабо овака, сепак, онаа со cover ми е интересно само :D

Може да ми одговориш што е разликата во приватноста на стариот и на овој нов променет изглед на фејсбук профилите?
Thanks.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Може да ми одговориш што е разликата во приватноста на стариот и на овој нов променет изглед на фејсбук профилите?
Thanks.

На новиот, ковер фотките не можеш да ги стаеш да не ти се гледаат. А и плус, не само ковер фотките, пример као од страната што имаш која година си демек роден, статусите некогаш ги покажува иако ти е скриен ѕидот да не ти се гледа и такви ствари.. :)
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
На новиот, ковер фотките не можеш да ги стаеш да не ти се гледаат. А и плус, не само ковер фотките, пример као од страната што имаш која година си демек роден, статусите некогаш ги покажува иако ти е скриен ѕидот да не ти се гледа и такви ствари.. :)

Каверот е направен за да се гледа и нема никаква поврзаност со приватноста. Значи на каверот можеш да ставиш само обична бела слика, твоја слика или да не ставиш ништо.
Информациите кои ги имаш на твојот профил можеш да ги подесиш кој може да ги гледа на пример: Само твои пријатели, пријатели на твоите пријатели, одредени твои пријатели или само ти, ова важи и за статуси и за албуми. Ѕидот може да го подесиш само твои пријатели да го гледаат или да биде јавен т.е и некој кој не ти е пријател дури и не најавен на фејсбук да може да го чита. Да не ја должам многу целта на овој пост ми беше дека ништо од приватноста не е променто, променет е само дизајнот, мали измени во функционалноста и што е најважно за фејсбук позициите за рекламирање од каде што и вадат пари :).
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Timeline на профилите, ајде некако, има поента целата структура, ама најновово за пејџовите = катастрофа.
Прегледност никаква, се ми е испомешано, трет ден неможам да се снајдам кој што и кога пишал :)
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Timeline на профилите, ајде некако, има поента целата структура, ама најновово за пејџовите = катастрофа.
Прегледност никаква, се ми е испомешано, трет ден неможам да се снајдам кој што и кога пишал :)

Во Admin панелот најгоред имаш Notifications и тука најчесто ги има сите потребни информации во врска со тоа кој кликнал Like или кој коментирал. Според мене мислам дека сега има поголема прегледност затоа што повеќе информации ги имаш во еден мал дел. Исто така доколку некоја вест која ја имаш споделено на фан страната а е популарна или мислиш дека треба да се одвои од другите можеш да истакнеш со кликање на highlights
p4ROt.png
исто важи и за профилите.