Турски серии

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Абе какви турски серии :rolleyes: Сите серии турски се мизерија, од нив ТВ не пуштам.
Ќе заминам оф топик ама со „малечката невеста„ никој не си можи не планира никогаш да заврши (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еден ден ќе го фрлам телевизорот заради овие срањава што ги даваат по цел ден,како да е малце еднаш па мора и репризи, и тие што синхронизираат само стенкаат како да се ебат таму.Иначе најгледана е таа шшто има најмногу репризи:zelen
 

Јаболче

Полноправен Член
8 октомври 2013
30
23
8
38
Не гледам ТВ и сметам дека серииве се апсолутно губење време. Пишете ако грешам!
 

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
61
18
Од каде знаете сите вие дека серииве се лоши? Сте ги гледале?

All I'm saying...не треба да судите на сериите според тоа кој ги гледа и кој што рекол за нив. Ако ги гледаат само пензионери и деца, не значи дека се лоши. Тоа што нашиве актери ги сјебуваат сериите со сихноризацијата, не значи дека се лоши сериите...

Кога вас ви го хејтаат вкусот за филмови и серии, одма се вадите со „секој има различен вкус“. И луѓето што гледаат турски серии имаат различен вкус.
Сигурно многу од вас гледаат само нови клише комедии и акции. И чат-пат по некој нов трилер или драма од типот на The Call. Тие жанрови се на исто ниво со турските серии, FYI



Многу лоша репутација имаат турските серии кај нас. Не гледам такви, не би знаел да проценам дали се лоши или добри, но знам дека лошава репутација повеќе е стекната од муабети и предрасудите дека такви серии гледаат само стари и глупи деца :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Од каде знаете сите вие дека серииве се лоши? Сте ги гледале?

All I'm saying...не треба да судите на сериите според тоа кој ги гледа и кој што рекол за нив. Ако ги гледаат само пензионери и деца, не значи дека се лоши. Тоа што нашиве актери ги сјебуваат сериите со сихноризацијата, не значи дека се лоши сериите...

Кога вас ви го хејтаат вкусот за филмови и серии, одма се вадите со „секој има различен вкус“. И луѓето што гледаат турски серии имаат различен вкус.
Сигурно многу од вас гледаат само нови клише комедии и акции. И чат-пат по некој нов трилер или драма од типот на The Call. Тие жанрови се на исто ниво со турските серии, FYI



Многу лоша репутација имаат турските серии кај нас. Не гледам такви, не би знаел да проценам дали се лоши или добри, но знам дека лошава репутација повеќе е стекната од муабети и предрасудите дека такви серии гледаат само стари и глупи деца :)

Еве јас ќе ти кажам зошто јас не гледам турски серии.Прво и најважно,актерите се многу здрвени,ич не се опуштени и те тера на помисла дека едвај чекат да го изглумат тоа,да земат некој денар и да си бегат дома.Второ,во секоја втора турска серија се работе за маж и жена кои не можат да бидат заедно од некоја сосем неважна причина(на пример мајка му и татко му не му давале да биде со неа,мора да се ожене за некоа друга бидејќи и дал збор и такви глупости што мене ми се демоде).Трето,сите серии немаат никаква неизвесност,зборувам за напнатост што ќе се случи,кога а не на напнатост од типот на ќе му каже ли Јасминка на Саваш дека е бремена од него?(не можам да се сетам на името на серијата,ама дефинитивно беше најглупа,според мене.Тогаш сфатив оти сител веќе претераа со бесмислените серии и престанав да гледам).Четврто,сите серии ми имаат некаква чудна слика,како да се дешава приказната пред дваесет години а сепак има мобилни,лаптопи и сл.А синхронизацијата е нешто сосем друго,кога видов вчера (сосем случајно,не гледам повеќе сител) братучетката нешто менуваше и некој цртан имаше на сител,и оп реклама за Куќата на Анибус со синхронизација?!Алооо бре,ајде за турски серии разбирам,има стари на кои не им се гледа и тако то,ама тинејџерска серија да синхронизираш?Јас стварно не ги разбирам.Наместо да земат да дават некои тинејџерски серии-не мора во 6,7,8 саат кога играат турските серии,нека ги дават наму од 10,11,12- да ги привлечат тинејџерите,тие само турски серии и по некој цртан.Стварно не сфаќам.
 

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Турските серии се чиста глупост.Шпанските беа најгледани ама турските ги уништија .:(
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ај бе не уништувајте ваква тема, мислам..која дискусија може да се развие не сте свесни. :cool: