1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Трета светска војна?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од la.madrugada, 14 април 2018.

1. la.madrugada

la.madrugada Нов член

Зачленет на:
    26 март 2018
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    6
    Откако Америка, Франција и Англија ја нападнаа Сирија поради продуцирање на хемиски оружја, се појави немир во Сирија и нејзините сојузници. Кое е вашето мислење, кои ке бидат последиците од нападот и дали е можно сето тоа да доведе до трета светска војна?

2. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    606
    Допаѓања:
    343
    Почната е третата светска војна, тивко и оддамна...се исполни пророчанството на Нострадамус, Ванѓа, на други познати видовити, астролози...е сега до кога ке трае, тоа ќе видиме дали погодиле..:)

3. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,723
    Допаѓања:
    5,259
    Јако би било да мавне трета свецка, јас си пишував на такви теми едно време, кратки но драматични раскази :kafe
    It`s eight-fifteen, and that`s the time that has always been :kafe

4. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,442
    Допаѓања:
    3,792
    Јас мислам дека ќе има конфликт во Израел, бидејќи Америка со последните сили преку Израел омаложувајќи ги Палестинците очајно се обидува да изиграва "неуништлива сила", но полека губат моќ и во тој регион.
    Израел е најкритичната земја според мене и мислам доколку има трета светска војна би почнала токму таму.
    Исто така ситуацијата на Балканот не е сјајна така да во држави како Босна и Херцеговина, Македонија и Косово кои се темпирани бомби во секој момент може да избие војна од етнички карактер.

5. пријателство

пријателство Полноправен Член

Најактивен член

Зачленет на:
    7 август 2018
    Мислења:
    126
    Допаѓања:
    20
    3WW тешко ама кај нас (:|

Сподели: