1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Трета светска војна?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од la.madrugada, 14 април 2018.

 1. la.madrugada

  la.madrugada Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  6
  Откако Америка, Франција и Англија ја нападнаа Сирија поради продуцирање на хемиски оружја, се појави немир во Сирија и нејзините сојузници. Кое е вашето мислење, кои ке бидат последиците од нападот и дали е можно сето тоа да доведе до трета светска војна?
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Почната е третата светска војна, тивко и оддамна...се исполни пророчанството на Нострадамус, Ванѓа, на други познати видовити, астролози...е сега до кога ке трае, тоа ќе видиме дали погодиле..:)
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,723
  Допаѓања:
  5,259
  Јако би било да мавне трета свецка, јас си пишував на такви теми едно време, кратки но драматични раскази :kafe
  It`s eight-fifteen, and that`s the time that has always been :kafe
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,442
  Допаѓања:
  3,792
  Јас мислам дека ќе има конфликт во Израел, бидејќи Америка со последните сили преку Израел омаложувајќи ги Палестинците очајно се обидува да изиграва "неуништлива сила", но полека губат моќ и во тој регион.
  Израел е најкритичната земја според мене и мислам доколку има трета светска војна би почнала токму таму.
  Исто така ситуацијата на Балканот не е сјајна така да во држави како Босна и Херцеговина, Македонија и Косово кои се темпирани бомби во секој момент може да избие војна од етнички карактер.
   
 5. пријателство

  пријателство Полноправен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  20
  3WW тешко ама кај нас (:|
   

Сподели: