Треба да станам кучка за да некој ме засака?

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Во животов за сѐ треба да дадеш нешто, за да ти дадат.
Љубовта не паѓа од небо. На неа се работи, се конструира... се развива.
Ако станеш кучка(животно) не верувам дека ќе те сака, затоа што во природата на кучињата е да се спарат и да заминат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Prashina

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ако станеш кучка(животно) не верувам дека ќе те сака, затоа што во природата на кучињата е да се спарат и да заминат.
Немој да си ласкаш затоа што знаеш да одиш на две нозе, пишуваш на тастатура и делумно контролираш некои животински видови, дека си различен од нив (во конотација на човек, се разбира). Меѓу луѓето и кучињата нема некоја разлика.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Немој да си ласкаш затоа што знаеш да одиш на две нозе, пишуваш на тастатура и делумно контролираш некои животински видови, дека си различен од нив (во конотација на човек, се разбира). Меѓу луѓето и кучињата нема некоја разлика.
Доколку меѓу луѓето и животните не постоеле разлики и тие ќе живееле во заедници, ќе имале хиерархиски подреден систем - но ништо од тоа немаат, затоа што не зависат еден од друг, немаат потреба од здружени заедници.
Никој не контролира некои животински видови, ама реалноста зборува другар: секое животно се грижи за своето новороденче првите неколку месеци, потоа ги заборава.
Еве ти доказ:
Мојата кучка Лина, некаде 2006 година, го имаше своето последно окучување, потоа беше стара и не ја носев. Некаде во 2009та еден од нејзините синови посака да има односи со неа :) Како посака? Рипна над неа додека ги шетавме, го извади половиот орган.
Не е дека нема инцест меѓу човечкиот вид - но тој би се скривал :)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisoi

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Зошто да стануваш кучка заради некој друг? Зошто тој бил пес :giggle така иди во ситуацијава да се изразам. Ако сакаш да бидиш кучка, биди по сопствена желба, а не заради некој трет.
Не можи секоја да биди кучка, не можи секоја да има таква душа т.е. да нема, а ако не си способна да бидиш само ќе се повредуваш самата себеси, преправајќи се пред другите.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Замисли ситуација да си кучка:

Седиш на шанк, ти приоѓа некој тип згоден, се гледа дека и тој не е рамнодушен кон тебе... Ти приоѓа и ти вика: Срце, може да те частам... уште една коска???
Другиот ден те здогледува од далеку, не му текнува на името, па ти свирнува еднаш гласно (фииуу.... на кутее....) и ти веднаш дотрчуваш пред него!
Излегувате у парк, а он си зема стапче за да го фрла - да си играте малце!
Шетате низ чаршија, а наместо како сите вљубени да те држи зарака, тој те држи за ремче...


Свети Валентајн... типот си отклучува дома, гледа свеќи поставени на подот кои водат кон спалната. Влегува во собата, а таму седи таа, во црвена долна облека, го здогледува и весело почнува да мрда со ОПАШКАТА!

:rofl Извинете... морав...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisoi and diva orhideja

Тавтабита

Староседелец
2 јануари 2013
15
12
1,003
Мислам дека е подобро луѓето да се плашат од тебе отколку да те сакаат.
Затоа станав тавтабита.
 

Boyle

Истакнат Член
23 ноември 2013
25
12
103
Станете кучки и ќе видите колку ќе ве сакаат. Глупости.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Во тој случај ќе те засака некој сличен на кучката.Ваљда.
Кој сака нека си проба,ако не друго,од радозналост,може па и ќе му се погоди.

Ако треба некој да ме засака заради нешто што треба да глумам дека сум,а не ради она што сум,кога ќе завршат епизодите и серијата,ќе заврши ваљда и она ,,засакувањето,,....и што потоа?
А цел живот криење зад маска и она што не сме,незнам кој би издржал.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мислам дека е подобро луѓето да се плашат од тебе отколку да те сакаат.
Затоа станав тавтабита.
А што е устфари тавтабита? : ) Нешто според кое људи се плашиф од тебе? А зшто е подорбро да се плашиф одколко да те сакаф?

Бриииииј ист сам како Албу : D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider