1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тоше – жртва на криминални кланови?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Mila Kunis, 10 март 2012.

 1. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  513
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Машки
  во право си навистина е така
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,401
  Допаѓања:
  4,226
  Такви си сме како народ, мора на се да измислиме нешто, да додадеме, да биде весникот попродаван, медиумот погледан или личноста да се провне некако во бизнисот, по цена на една трагедија и лоша судбина.
  Јас лично не гледам ништо сомнително во смртта на Тоше, не верувам дека некој би имал голема ќар од неговата смрт, или па на некој толку му сметало или му било опасност постоењето на Тоше. Како што кажав лоша судбина.
  Жал ми е за тоа што му се случи, а уште повеќе жал што неговата смрт им користи на некои болни умови да си ја рекламираат работата и болната жед за слава и моќ.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Само спекулации нормално тоа им е работа за да заработат , паѓа во вода местенка или Тоше да се исчисти од сцената , како прво сензорите на аирбегот на туарегот се на челниот лим 3 тој немаше штета ,па и да имаше беше минимална и недоволна да ги активира , второ страничните остана мистерија зашто не испукале па имаше нели во порше тука и надвор тестиранје итн и ништо ,и како трето како мозело ако е плански се за атентат точно да се намести со задница во движење ,а и да го процени туарегот со 170 км за така да удри со 100% смрт кај патниците ????, тоа е ветер и магла ,мисирот заспал и тоа е тоа ,жално многу и никој не можеше ,а и не може да верува дека тоа дете кое ни беше се му се случи таква трагедија и веќе го нема !! ЖАЛНО И БОЛНО
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Како прво , да станувало збор за нарачана ликвидација таа не оди така и е скоро невозможна .
  Како второ , толку сме ниски со мозокот за да прифатиме и дискутираме односно ја истражуваме ваквата теза на некој кој е медицински случај , кодош итн
  Тој под силна хемија ,а незнам од што друго халуцинирал дека го водел Тоше некаде во Хрватска , па во Тајланд и што ја знам , значи има институции каде што може тој ,а и таквите како него да се обратат за помош и соодветно ќе ги згрижат ,а и задржат ако е потребно !
  Како е можно ,а и да се изведе прецизно некој со влекач ,товарен да изведе маневар за некој што доаѓа со над 160 не помалце ,да го намести со камионот со задниот дел тс да предвиди тој кога би удрил џипот во ќошот ,а возачот да го чека да се намести ?? смешно до немај каде ,па кој и да е ќе намали ,ќе избегне ,ублажи ,па во краен случај и излета намерно од автопатот ?!
  Имено, реалноста за несреќата во која загина Тоше по мене ,а и по секоја логика и луѓе кој не се дрогираат и стручњаци кој се инволвирани во случајов кажаа дека едно е јасно и нема дилеми , возачка грешка ,односно можно е и да има и заспано мисирот на кратко доволно да се закопа така јако што и можно е да ја пореметил електрониката да не даде команда за перничињата да се отворат , тоа е страшен удар ! (worried):|
  Да дадам пример незнам кој знае ,децата што влегоа во Кисела Вода (рампа) доле во гаражата со БМВ 5 со 220 од 6 перничиња не се отвори ни едно , а ударот бил како бомба ,па ко разуме сватиче ...
   
 5. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  2,116
  Пол:
  Женски
  Со таа брзина дали ќе се отвореле перниците или не, спас им немаше, убаво памтам колата беше здробена, страшно уште се ежам за нив греота...
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Да тоа е така,само не можам да разберам како и што гледав што кажуваа како може на мисирот што возеше и на таа позади да не им биде ништо?
  Се поставува прашањето со толкава брзина и таков удар,а се гледа на самиот џип каков бил јак тие двајца така да поминат во не лежечка позиција иако ударот бил кај Тоше,сигурно ќе имале видливи повреди,а немало да бидат само видно потресени ??
   
 7. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  2,116
  Пол:
  Женски
  Значи во целата таа приказна нешто не штима. Што отвара сомнеж дека новинарот (мислам новинар беше) може покрај тие негови тропања кажува и по некоја вистина.
   

Сподели: