1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тоше – жртва на криминални кланови?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Mila Kunis, 10 март 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,275
  Допаѓања:
  3,525
  Пол:
  Женски
  Божиновски: „Ќе ги именувам убијците на Тоше“
  Многумина го напаѓаат, но и многумина го поддржуваат. Книгата „Тоше – жртва на криминални кланови“, месецов треба да се појави во продажба. Тој на оваа книга работи веќе четири години, заедно со уште една детективска група и уште десетина соработници. Во неа ќе се обиде да даде одговор на сите неразрешени прашања околу смртта на нашиот најпопуларен пејач, неговото окружување, мафијата и политичарите кои Божиновски смета дека се убијци на Тоше.

  извор: http://fun.mnogoo.mk

  Што мислите Вие во врска со трагичната несреќа на нашиот ангел? Често слушам изјави од типот како било наместено, не било несреќа, незнам колку има вистина во тоа , а доколку има-не ми е јасно на кој му сметаше Тоше? :eek
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,368
  Допаѓања:
  1,870
  И јас исто слушам секакви изјави ама на никого не верувам.
  Нека кршат глава, него веќе неколку години го нема па сега што и да е џабе ќе биде..и да е убиен намерно или во сообраќајката да загинал како што веќе целиот свет мисли исто е, него го нема :(
   
  На Marchisio и Scars им се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,081
  Допаѓања:
  1,630
  Пол:
  Машки
  Глупости, не верувам у теоријава.. едноставно мислам дека загина во сообраќајна несреќа и тоа е тоа..
   
  На Mnogo Bitno и parvati им се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Мислам дека излишно е да се отвараат гробови и да се водат истраги, да се дига сопствено его врз нечија туѓа смрт. Ако тоа се дозволува да биде ударна вест по медиумиве, тогаш на македонија навистина и е потребна помош. Човекот ќе живее со музиката, не со сензавионалните претпоставки.
   
  На Mnogo Bitno и Scars им се допаѓа ова.
 5. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,126
  Допаѓања:
  1,066
  Пол:
  Машки
  Дека бодеше во очи на некои навистина бодеше.За другото не можам да зборам затоа што нема доволно факти и се рекла казала муабети.
   
 6. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Па ништо не е случајно!
   
 7. efederer

  efederer Админ Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Ептен беа сомнителни околностите...нешто таму не штима...ама никад нема да се дознае. ЕЕеее на претседател атентат му направија уште „не се знае“ кој не па на пејач.... Помирете се живееме во најтиње држава на светот...
   
  На Hip.Hop_MKD, Baronessa и Luckky им се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,643
  Допаѓања:
  3,334
  Пол:
  Машки
  Мал упад во муабетот,да за претседателот точно е муабетот и се ама кога ќе загледаш атентати имало во Америка(Кенеди и син му),сомнителни смртни случаеви на глимици(Натали Вуд,Мерлин Монро) до пеачи(Тупак Шакур,Боб Марли,Курт Кобеин,Џими Хендрикс,Елвис Присли,Џим Морисон..) па и принцезата Дајана така да не дека Македонија е нешто којзнае каква само мене секогаш ми останува во глава муабетот на мајката на Тоше кога кажа дека вечерта пред да биде смртта некој и се јавувал да и каже дека нејзиниот син е умрен,тоа памтам го кажуваше како изјава на телевизија во моментите кога беше очајна???
   
 9. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Машки
  Поправка: Умреа надвор од нашата држава.
  што и да се случило него веќе го нема, нека почива во мир и слава му.
   
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,513
  Допаѓања:
  5,807
  Пол:
  Женски
  и да е никогаш нема да се открие :)
   

Сподели: