1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тоше Проески

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Scars, 5 март 2012.

1. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,373
    значи јас за тие народни песни прв пат слушнав одкога Тоше ги оживеа... кој си го слушал и сакал Тоше пак си го слуша и сака... а кој отпосле го засакал уствари сватил колку вреди ... ...:x и здосадено ми е веќе да читам како сите отпосле го засакале бла бла муабети,расправии и триста чуда (facepalm) ... не замарајте со глупости кажете нешто корисно што сте научиле од Тоше,или постирајте песна која ви враќа спомени...
    и ја користам приликава како што тоа често го правам да си ја постирам една од моите омилени песни,препеана oд Тоше
    4FUN (hug)

На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    Јас никогаш не сум го слушал Тоше on a daily basis,ама никогаш не сум го порекнал неговиот вокален талент,неговата харизма,неговата дарба и неговата огромна хуманост,што го издвојуваа од другите на македонската естрада. Причината што не сум го слушал најверојатно лежи во тоа што никогаш не сум ни практикувал да слушам таков вид на музика,не затоа што е лоша,чисто затоа што не сум се пронашол во неа. И мислам дека доволно видов плукање врз тие што постираат песни од Тоше денес,кој кога го слушал на крај краева и не е толку битно,битно му изразува почит како артист и како човек,и битно е дека ја шири неговата музика,на форум,на Фејсбук,каде било.

3. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Јас на општите плукачи не им замерувам,од причина што таков народ сме,плукни залепи,плукни залепи,па излижи,па пак плукни и се така.Но плукање по нешто толку вредно,или пак по оние кои сакаат да му одадат чест каква таква,неможам да разберам.
    неможам да го разберам задоволството кое се доживува при такво плукање.

4. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    Да бидам искрен,и јас сум плукач. И тоа огромен плукач. Само не на се и сешто. Знам дека сум со македонски менталитет и дека сум шутрак и дека со плукање и мразење ништо не се добива,се шири само негативна енергија и остало. Ама сакам да верувам дека моето плукање има некоја поинаква цел од тоа. Се извинувам,забегав офтопик.
    Тоше може комотно да биде плукан,осквернавуван,но не може да биде одречен. Не мора дури ни да се оддаде чест,само нека не се одзема.

На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    слушај!
    не слушам такфу музику, значи мрзу Балкан мјузик ама Тоше е најјак!
    значи хејтер вика дека е најјак значи е стфарно најјак, ск умреја или не најјак е тој е тој
    поздраф, и да Чаки ми избега на тј дн кд е Тоше умреја :(

6. 4FUN

4FUN Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    894
    Допаѓања:
    1,987
    абе не спомнав никаде за стари македонски песни издадени на негови албуми :unsure

еве ти само неколку македонски песни испеани од Тоше кој се дело на други изведувачи, па види дали сум или не сум во право ... за мојот слух, знам дека сум во право 100% - може немам добро уво за добар глас (не сум музички продуцент ниту пак имам некаква врска со музиката), ама тоа што го слушам , мене ми се допаѓа !

види како другите изведувачи му се восхитуваат на гласот , мислам дека нема потреба да продолжам со постирање на други видеа од него, се имаш на youtube ...

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. foREVer

foREVer Староседелец

Зачленет на:
    20 март 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,505
    Болдираново ама воопшто не е точно. Еве на пример мене од тој албум најубава ми е оваа.

8. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Се надевам нема да ми замериш,си земав за право овде да го постирам твојот пост (worried)

9. Angiie

Angiie Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    506
    Допаѓања:
    640
    Не, нема за што да замерам.. Се мислев и јас каде да пишувам ама ете СДК можев полесно да ја најдам додека инспирацијата ми беше тука. :)

На kizzo и melpomena им се допаѓа ова.
  10. Butterfly^^

Butterfly^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    239
    Допаѓања:
    271
    Мојата омилена песна од Тоше

На kizzo и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: