Толкување на сонови

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Нуклерана катастрофа, зрачење, постапокалиптична фаза?
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Ја сонував свадбата на од сестра ми бившиот и неговата жена ја видов потоа него одеднаш го видов облечен како поп...потоа ја сонував и веридбата на една комшивка...исто сонував и дека сум јадела зелена банана ..Да не знае некој да ми каже што значи ова???
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
снува секс у тројку :sram
па после тој куде се дешава лорд оф д рингс битка, и ја се тепам како луд бе, мачују се хх
дојде едн и ни пушти магију сфе не испотепа, тј беше главан, немаше паре за још жетони, јебига...
: )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
снува секс у тројку :sram
па после тој куде се дешава лорд оф д рингс битка, и ја се тепам како луд бе, мачују се хх
дојде едн и ни пушти магију сфе не испотепа, тј беше главан, немаше паре за још жетони, јебига...
: )
Прекини да играш Мустафа, Метал Слаг, Голден екс и слични њима.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Секогаш кога сум пред заспивање во кревет мислаам онаа состојба како зашеметен кога сум тааман да заспијам доживувам нешто слично како паѓање како да пропаѓам и да губам контрола па наеднаш се штрекнувам и станувам ...
Незнам што значи оваа ама ми се случува апсолутно секоја амааа секоја вечер ... (think)(worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Секогаш кога сум пред заспивање во кревет мислаам онаа состојба како зашеметен кога сум тааман да заспијам доживувам нешто слично како паѓање како да пропаѓам и да губам контрола па наеднаш се штрекнувам и станувам ...
Незнам што значи оваа ама ми се случува апсолутно секоја амааа секоја вечер ... (think)(worried)
Изнемоштеност, исцрпеност. Треба да си го реаранжираш денот, за поквалитетно да се одмориш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Сонував дека требаше да одам за Германија, и барав авионски карти (facepalm)
од кај бе Германија баш..
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Сонував дека требаше да одам за Германија, и барав авионски карти (facepalm)
од кај бе Германија баш..

заради маглата на нашиот аеродром, нема да ти се исполни сонот ...
пробај со воз :p
добро утро Kitty :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Kitty