1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Реми, 2 март 2012.

 1. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  8
  Ништо посебно можно е у минато да ти поминала некоја мисла па си сонувала
   
  На bliznaci му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ananas

  Ananas Нов член

  Зачленет на:
  Понеделник
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  1
  Сонував се возев во автобус. Бевме само јас и шоферот, инаку другарче во реалноста кој не вози автобус :)
  Го паркира на автопат да земе нешто но излегувајќи падна ранец. Излегов да го земам ранецот и излегувајќи притиснав црвен тастер мислејќи дека е за да не се затвори вратата затоа што автобусот беше празен а запален. На влегување гледам автобусот вози, сам! Седнав набрзина да го насочам, поминав еден паркинг со цивилно паркирано возило и полиција, се караа нешто. Потоа поминав кружен тек и гледам џандар трча кон мене ама толку брзо како забрзана снимка. По десет чекори во секунда правеше.
  Паркирав и гледам назад, се тепаат цајканите и луѓето. Се стрчав да ги делам и веќе беа завршиле, се разотидоа.
  Што може да значи сонот?
   

Сподели: