Толкување на сонови

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ја с'нува мрафке, што значи тој ?
Многу мравки

Ќе започнете нова работа која ќе ви носи многу пари.
Мравки во вашиот дом
Материјалната состојба значително ќе ви се подобри.
Мравки во вашиот кревет

Ви претстои период исполнет со нервози.
Ако намерно газите мравки

Невнимателни сте кон членовите на вашето семејство.
Ако убивате мравки

Во вашето семејство има личност која се грижи за сите, но не ја добива вашата љубов.
Ако ве полази мравка

Ви претстојат големи семејни проблеми.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Аааааа JaMi и ти си станала експерт за сонови како 4FUN :D

Дај кажете ми што значи да не сонуваш?:unsure
Ма какви соново со значење какви бакрачи,тоа се бабини деветтини,значело ова значело она,глупости.
Без навреда за оние кои верувате но и значењето на соновите како и валидноста на врачарите,од сто едно ке се поклопи и готово веруваме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
право на избор,секој си верува во кој сака во што сака :rolleyes: :*
Да да да.:*
ете јас синока сонував после извесен период,го сонував братучед ми дека починал и тоа нешто по моја вина,а пред тоа починал татко му,кој во реаалниот живот е навистина починат.
Но не сакам да знам што значи оти секако не верувам,единствено што ме интересира е дали е добар и ке се јавам да го прашам,а толкувањето ми е сувишна работа но немам против кој си верува да си верува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Не знам дали само мене ми е интересно кога ќе паѓам од високо додека сонувам (па и понекогаш реално паѓам од кревет) па си реков ако не сум единствена да си споделиме импресии. А и ако знае некој што значи тоа би било супер зошто многу често ми се случува да паѓам во сон.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rolleyes:
и мене, ииии кажи ама е јако : ) осеќам се како Феликс(муда до земљу има дечко) hh
стфарно што значи кд се пада у сн без падобран ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Belaaa and JaMi

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
:rolleyes:
и мене, ииии кажи ама е јако : ) осеќам се како Феликс(муда до земљу има дечко) hh
стфарно што значи кд се пада у сн без падобран ?

мене ми е страшно интересно! и кога ќе се разбудам се осеќам како да сум преродена :igra
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Сонувам често планина и од таа планина се пуштам со параглајдер кон некоја низина, а таму као мост за слетување и така. никаде не најдов такво нешто на странициве за објаснување што значи. Иначе исто често сонувам некои лизгалници, и кога идам мирно убаво ми е, но кога малце ке почне да се врти тоа мислам дека у сон се тресам...како да влагам у друга димензија упм.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Сонувам често планина и од таа планина се пуштам со параглајдер кон некоја низина, а таму као мост за слетување и така. никаде не најдов такво нешто на странициве за објаснување што значи. Иначе исто често сонувам некои лизгалници, и кога идам мирно убаво ми е, но кога малце ке почне да се врти тоа мислам дека у сон се тресам...како да влагам у друга димензија упм.
спуштање преставува неуспех ,но мостот е премостување на некои проблеми ...лизгалици се исто не успех