Толкување на сонови

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Si cekala ljubov, imash potreba za ljubov, emotivno ne si zadovolena... strashnite lica so maski se samo tvojata griza za toa shto ke recat drugite za neshto shto dolgo vreme se dvoumish dali da go napravish. Dali mozebi ti se dopagjaat dvajca istovremeno?
Еи знаеш има некоја логика. И во ситница добро барам..
двајца истовремено.. може има еден симпатичен али никад ништо страшно не сум помислила...
има нешто со тоа поврзано??
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Зошто често сонувам дека свирам во живо на стадион пред многу луге?(think)
Дало значи тоа дека барам многу внимание, или?:D

Не бараш внимание,бараш да си купиш појако узвучење,затоа го сонуваш тоа:D
 

Ivki4ka

Истакнат Член
2 декември 2014
45
5
108
Здраво, дали имаат некакво значење овие два сона:

1* Сонував како газдарицата плаче пред мене и ми се правда за ситуација која веќе е случена во реалноста.
2* Сонував бивш дечко со кој не сум во врска многу долго (со кој и случајно да се сретнеме не разговараме) како некаде сме се сретнале, за некој повод (или вечерно излегување - не се сеќавам најубаво), и како за кратко сме се смириле и со многу љубов и радост ме гушкал цела вечер и не сакал да ме испушти од неговата прегратка. Ова е дел од сонот на кој се сеќавам.

Фала на одговорот. Поздрав.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас сонувам како сум на некој остров со други луѓе и нема излез. Има еден дечко и јас имам хемија со него. На крај го бомбардираат островот и сите умираме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Јас сонувам како сум на некој остров со други луѓе и нема излез. Има еден дечко и јас имам хемија со него. На крај го бомбардираат островот и сите умираме.
Попрекрасен трол пост ни јас самиот немаше да можам да напишам подобар. ;)
Да ги прашам искусните што мислат.
Сон Бр.1. Откако се вратив од Њу Јорк каде работев на проект, еднаш во месецот сонувам како шетам по улиците. Обично сонот е релаксиран и јас уживам во тоа. ЊуЈорк е прекрасен да се шеташ ноќе во ниедно време, било каде или низ улици или низ Централ парк, онаму каде ги снимаат филмовите дека црнчишта пробуваат да те ограбат или силуваат. Живи глупости.
Сон Бр.2. Од пред 3 години почесто а сега поретко, еднаш во 3 месеци го сонувам својот покоен татко (кој патем речено ми значеше скоро се во мојот живот, не успеав да го спасам) како на некое рандом место (пазар, кејот на Велес, вселенска платформа, болница) се среќавам со него и споделуваме прегратка како стари пријатели кои не се виделе долго долго. Сум сонувал 4 пати и тоа никогаш нема да избледе во моите сеќавања, ни најмал детал. Да знаев да цртам и да анимирам, ќе направев епски сцени.
Сон бр.3 Често ми се случува, еднаш во 2 месеци да сонувам како е крај на школска година, јас се свестувам во последен момент дека е претпоследен час и дека ќе ме дерат за крајна оценка, а јас не знам ништо. 50-50 ми се шансите да се спасам но за наредниот ден морам да научам цела книга. Потоа планирам како ќе го распределам материјалот за да го научам за 24 часа. Не сум сигурен но ми се врти Историја како предмет низ сеќавањево.

Прашање до форумџиите и форумџиките: дали сум невина? Се шалам, дали го губам умот? Ил пак го немам? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astro01

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Попрекрасен трол пост ни јас самиот немаше да можам да напишам подобар. ;)
Да ги прашам искусните што мислат.
Сон Бр.1. Откако се вратив од Њу Јорк каде работев на проект, еднаш во месецот сонувам како шетам по улиците. Обично сонот е релаксиран и јас уживам во тоа. ЊуЈорк е прекрасен да се шеташ ноќе во ниедно време, било каде или низ улици или низ Централ парк, онаму каде ги снимаат филмовите дека црнчишта пробуваат да те ограбат или силуваат. Живи глупости.
Сон Бр.2. Од пред 3 години почесто а сега поретко, еднаш во 3 месеци го сонувам својот покоен татко (кој патем речено ми значеше скоро се во мојот живот, не успеав да го спасам) како на некое рандом место (пазар, кејот на Велес, вселенска платформа, болница) се среќавам со него и споделуваме прегратка како стари пријатели кои не се виделе долго долго. Сум сонувал 4 пати и тоа никогаш нема да избледе во моите сеќавања, ни најмал детал. Да знаев да цртам и да анимирам, ќе направев епски сцени.
Сон бр.3 Често ми се случува, еднаш во 2 месеци да сонувам како е крај на школска година, јас се свестувам во последен момент дека е претпоследен час и дека ќе ме дерат за крајна оценка, а јас не знам ништо. 50-50 ми се шансите да се спасам но за наредниот ден морам да научам цела книга. Потоа планирам како ќе го распределам материјалот за да го научам за 24 часа. Не сум сигурен но ми се врти Историја како предмет низ сеќавањево.

Прашање до форумџиите и форумџиките: дали сум невина? Се шалам, дали го губам умот? Ил пак го немам? :D

Не е трол пост. Другарка ми ми го анализираше за твоја информација Nekoi chuvstva gi chuvash vo tebe, toj sho mu e dechko na dr, imash neshto kako promise daeno sprema nekoj ama nemozhish da go ispolnish i vo konflikt si, i kolku pojke probvash chuvstvata da gi chuvash, tolku pojke ne uspeva i na krajot dali ke gi snema ili ke izlezat na videlina samo do tebe e, oti znajsh smrtta znachi i umiranje ischeznuvanje, i prerodba, dualizmot Изгледа немаш ни ум ни ништо :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astro01

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Бре бре бре, кај девојка па и невоспитана, секако дека се шалев со тоа трол пост :)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Јас сонувам како сум на некој остров со други луѓе и нема излез. Има еден дечко и јас имам хемија со него. На крај го бомбардираат островот и сите умираме.
Да не имаш проблем со желудникот или со некој друг орган во стомакот? Или пал можеби те болел стомак додека си сонувала?
Чувствата на заљубеност или страв во сон, посебно ако во сонот има некој настан како војна, пукање или како во твојот случај бомбардирање, се показател дека нешто не е во ред со стомакот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Попрекрасен трол пост ни јас самиот немаше да можам да напишам подобар. ;)
Да ги прашам искусните што мислат.
Сон Бр.1. Откако се вратив од Њу Јорк каде работев на проект, еднаш во месецот сонувам како шетам по улиците. Обично сонот е релаксиран и јас уживам во тоа. ЊуЈорк е прекрасен да се шеташ ноќе во ниедно време, било каде или низ улици или низ Централ парк, онаму каде ги снимаат филмовите дека црнчишта пробуваат да те ограбат или силуваат. Живи глупости.
Сон Бр.2. Од пред 3 години почесто а сега поретко, еднаш во 3 месеци го сонувам својот покоен татко (кој патем речено ми значеше скоро се во мојот живот, не успеав да го спасам) како на некое рандом место (пазар, кејот на Велес, вселенска платформа, болница) се среќавам со него и споделуваме прегратка како стари пријатели кои не се виделе долго долго. Сум сонувал 4 пати и тоа никогаш нема да избледе во моите сеќавања, ни најмал детал. Да знаев да цртам и да анимирам, ќе направев епски сцени.
Сон бр.3 Често ми се случува, еднаш во 2 месеци да сонувам како е крај на школска година, јас се свестувам во последен момент дека е претпоследен час и дека ќе ме дерат за крајна оценка, а јас не знам ништо. 50-50 ми се шансите да се спасам но за наредниот ден морам да научам цела книга. Потоа планирам како ќе го распределам материјалот за да го научам за 24 часа. Не сум сигурен но ми се врти Историја како предмет низ сеќавањево.

Прашање до форумџиите и форумџиките: дали сум невина? Се шалам, дали го губам умот? Ил пак го немам? :D
Првите два се поради жебите кои ги имаш поврзани со тоа што си го сонувал, мислам дека и тебе ти е јасно тоа.
Последниот е малку загрижувачки, му доаѓа нето како неостварен потенцијал, каење и незадоволство од моменталниот општествен статус.