Толкување на сонови

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
парите аначат озборувања
змијата среќа, ама ако е жива
мечка - болест
 

Ranger

Нов член
24 ноември 2015
1
0
1
36
Jas sonuvav cuden son, sonuvav dvajca mrtovci od koi edniot bese dedo mi koi e mrtov veke 7 godini a trebalo da go zakopaat taman koga popot gi peese dedo mi se razbudi, dosle doktori tuka da go proverat, a imalo edna doktorka tukaaa so go pregleduvala navednata stegnata pukase suknjata na nea i ko da se zaljubiv vo nea vo sonot golema strast pocuvstvuvav za neaa so mozi da znaci ovaaa? :D
 

Ivki4ka

Истакнат Член
2 декември 2014
45
5
108
Здраво, што значи сонов -сонувам како другарка ми ми поклонува шарен новчаник, и го одбивам подарокот, а во меѓувреме и малку го ѕиркам поклонот и не ми се свиѓал новчаникот и затоа никако не сакав да го прифатам поклонот....не знам што се случи понатака, ни дали го прифатив поклонот, ни дали во новчаникот имаше нешто... :)
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Aвиони, многу авиони кое еден по друг се уриваа, некои директно долу се рушеа а други во згради. (самоубијци сигурно)
Само од еден имаше преживеано една жена на која и фалеше долниот дел од телото. Веројатно сонов и нема никакво значење ама така, ме закопка ова со авионите, ако некој знае.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Aвиони, многу авиони кое еден по друг се уриваа, некои директно долу се рушеа а други во згради. (самоубијци сигурно)
Само од еден имаше преживеано една жена на која и фалеше долниот дел од телото. Веројатно сонов и нема никакво значење ама така, ме закопка ова со авионите, ако некој знае.
Glasovi, vesti , novosti... ubavo e, neshto ke se promeni na podobro, te ocekuva euforicen period, a mozno e i da vidish nekogo posle mnogu godini, nekoj koj bil vo stranstvo mozebi. Edinstveno neubavo e zenata na pola, taa pokazuva sram i strav mozebi i nekoja emotivna bolka.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Glasovi, vesti , novosti... ubavo e, neshto ke se promeni na podobro, te ocekuva euforicen period, a mozno e i da vidish nekogo posle mnogu godini, nekoj koj bil vo stranstvo mozebi. Edinstveno neubavo e zenata na pola, taa pokazuva sram i strav mozebi i nekoja emotivna bolka.
Жената беше на пола, а една моја другарка ја држеше за двете раце и таа како да одеше и се движеше и покрај тоа што беше во таква состојба, ако ова менува нешто, јас не го докажав целосно не придавајќи значење на тој дел.
Како и да е, ти благодарам мало.
 

toseemi

Нов член
4 јануари 2016
1
0
1
29
Здраво. пред некој ден сонував како сум била невеста ама фустанот ми бил пола бел пола црн ве молам кажетеми што значи тоа
 

Од друга перспектива

Член со 30 казнени поени
22 јануари 2016
57
18
1,008
Здраво. пред некој ден сонував како сум била невеста ама фустанот ми бил пола бел пола црн ве молам кажетеми што значи тоа
Не е убаво, обично знам за тие што сонувале како се невести во соно, увек некој или им се разболувал или од семејството умирал. Скраја да е, се надевам нема да се исполни соно.
 

Petar099

Нов член
10 февруари 2016
3
0
1
38
Zdravo, morav nekade da se obratam, mnogu mi e tesko nekolku dena otkako sonuvav.. se sluci vaka, spiev so devojkata zaedno, ne ni bese prv pat ama prv pat sonuvav i imav nekoi sonovi taa vecer od koi se sekjavam samo na dva itoa necelosno..

1. Sme bile jas i devojka mi vo dnevnata soba a majka mi vo kujnata svrtena so grb na kaj nas pravejki jadenje (mi se cini deka przese kompiri), jas sedev na sedmosedot na krajot, blisku do mene devojka mi sedela na masata i imase pajnca so oriz polu prazna mi se cini pred nea i taa pocna da jadi, a koga pocna da jadi na viljuskata imase premnogu hrana, izgledase duri kako da nema da i ja soberi vo usta, (kako da jadi so kutlacha) vo megjuvreme zborame, mi se cini deka mi rece deka treba da odi doma za nesto i jas i rekov da odime kaj nea, da napraj to so treba ili da zemi nesto ne se sekavam i da se vratime taman za jadenje, vo megjuvreme majka mi sednuva na stol pred kamin, pravo od mene, kjuti celo vreme, me gleda i pocna pokazalecot da go mrda da mi pokazuva "ne" so nego, devojka mi seuste jadese, dzvakase, mislam deka ja vide majka mi kaj so mi pokazuva taka i samo ja navedna glavata, i vo toj moment se razbudiv. so devojka mi sme zaedno 1 godina i sum so plan da ja zemam za zena. ke ve molam da mi kazi nekoj so znaci, kakvo znacenje ima ovoj son, se potrudiv da gi napisam site detali na koi se setiv.

2. Vo mojata soba kade sto spievme so devojka mi, kako da sme lezele taka, ne sme spiele i edno vreme taa mi rekla deka tatko mi nesto go izgore nemozam da se setam poprecizno i pocnala da placi i sum stanal i otidov vo dnevnata soba kade sto bea tatko mi majka mi i brat mi, sedea zboraja, i go prasav so ti e so se izgori i mi rece nisto, deka nesto izgorelo, dali nesto na kamionot so go vozi ili nesto drugo, samo ova mi teknuva, na ovoj son i ne se sekavam skoro ic..

ve molam kazete mi sto znacat ovie sonovi, navistina otkako sonuvav mi e mnogu tesko, se osekjam loso, napnato.. fala vi odnapred