1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тејлор Свифт (Taylor Swift)

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Fashion.Lover, 24 март 2015.

1. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    Actually .. пошто од мали нозе мозокот им собира како „сунѓер“, можеш да ги научиш да слушаат нешто поразлично, и те како.
    Познавам неколку пријатели кои ги навикнале децата од мали да слушаат квалитетна музика, а не Disney bullshiets.

На Давор и Метаморф им се допаѓа ова.
  2. Метаморф

Метаморф Истакнат Член

Зачленет на:
    5 декември 2014
    Мислења:
    300
    Допаѓања:
    336
    Точно!

3. Fashion.Lover

Fashion.Lover Староседелец

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Вкусовите се менуваат со текот на годините.Прво сакав да слушам песни од Златно славејче,Супер ѕвезда и така натаму,па потоа Цеца,бугарките од Паинер Планета,па сега англиска музика.И јас ги слушам One Direction,Tејлор Свифт,па не се лигавев за Зејн.

4. Метаморф

Метаморф Истакнат Член

Зачленет на:
    5 декември 2014
    Мислења:
    300
    Допаѓања:
    336
    Дијалектологијата не подлегнува на правописни грешки кои важат за литературниот говор,а твоите се буквално правописни грешки додека се обидуваш да пишуваш литературно. ;)
    Инаку,поентата ми беше дека слушањето на ваквата музика уште од мали нозе и те како може да влијае негативно врз млад мозок,тоа е факт.А кога сме кај тоа дека вкусовите со текот на времето се менуваат тоа е точно,сепак не секој ментален склоп го поддржува тој апгрејд.
    Btw офтопик малце онака информативно,не е забрането на форумот да се пишува на дијалект,само е нагласено да биде македонски јазик и да е на кирилица.И јас можам на мој дијалект да пишувам ама нема баш да ме разберете тука.

На Давор му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: