Тејлор Свифт (Taylor Swift)

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Знам и во школо вчера такви реакции имаше,а средношколки.Но,што ако тоа што ти ќе им кажеш го слушаат не им се допаѓа?Повторно ништо нема да направиш.
Actually .. пошто од мали нозе мозокот им собира како „сунѓер“, можеш да ги научиш да слушаат нешто поразлично, и те како.
Познавам неколку пријатели кои ги навикнале децата од мали да слушаат квалитетна музика, а не Disney bullshiets.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Actually .. пошто од мали нозе мозокот им собира како „сунѓер“, можеш да ги научиш да слушаат нешто поразлично, и те како.
Познавам неколку пријатели кои ги навикнале децата од мали да слушаат квалитетна музика, а не Disney bullshiets.
Точно!
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Actually .. пошто од мали нозе мозокот им собира како „сунѓер“, можеш да ги научиш да слушаат нешто поразлично, и те како.
Познавам неколку пријатели кои ги навикнале децата од мали да слушаат квалитетна музика, а не Disney bullshiets.

Вкусовите се менуваат со текот на годините.Прво сакав да слушам песни од Златно славејче,Супер ѕвезда и така натаму,па потоа Цеца,бугарките од Паинер Планета,па сега англиска музика.И јас ги слушам One Direction,Tејлор Свифт,па не се лигавев за Зејн.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Добро де згрешив во пишување,гладна бев,а инаку братучетка ми која го користеше овој профил учела во Корчагин.Плус од телефонот бев вклучена кога ја отварав темата,па може нешто по грешка сум стиснала.Јас не учам во Корчагин инаку.Ама би те прашала кај заврши или кај учиш ти?Ако јас по грешка сум стиснала нешто,ти на дијалект пишуваш.Пред да поправаш други,да пишиш секогаш правилно,а не на дијалект.
Дијалектологијата не подлегнува на правописни грешки кои важат за литературниот говор,а твоите се буквално правописни грешки додека се обидуваш да пишуваш литературно. ;)
Инаку,поентата ми беше дека слушањето на ваквата музика уште од мали нозе и те како може да влијае негативно врз млад мозок,тоа е факт.А кога сме кај тоа дека вкусовите со текот на времето се менуваат тоа е точно,сепак не секој ментален склоп го поддржува тој апгрејд.
Btw офтопик малце онака информативно,не е забрането на форумот да се пишува на дијалект,само е нагласено да биде македонски јазик и да е на кирилица.И јас можам на мој дијалект да пишувам ама нема баш да ме разберете тука.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор