1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тетоважа

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

1. Deadelina93

Deadelina93 Полноправен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    52
    Допаѓања:
    107
    Temava ja otvaram bidejki sakam koga ke napolnam 18 god. da si napravam edna pa me interesira vaseto mislenje za tetovaza...
    Sto mislite za tetovazite?Dali gi opravduvate?Dali bolat pri pravenjeto?pa stavete i nekoja slika ako sakate...:nasmevka

2. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Во иднина ќе те замолам да пишуваш кирилица.:)

3. Шмекси

Шмекси Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,130
    Допаѓања:
    1,066
    Пред се дали таа тетоважа што мислиш да ја правиш ја правиш затоа што имаш цврста причина за тоа, дали ќе има таа тетоважа некое значење или чисто онака зашто ќе наполниш 18 години?

На TIGERWOMAN31SK и Bum-Bum им се допаѓа ова.
  4. Deadelina93

Deadelina93 Полноправен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    52
    Допаѓања:
    107
    сеуште не сум се одлучила цврсто каква да биде,но да-сакам да има некакво значење

5. Македонец

Македонец Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    313
    Допаѓања:
    439
    решив да се тетовирам собрав пари и ми искочи нешто друго. следниов пат идам не му ја мислам и знам што да тетовирам. иначе мн ме пали девојка со тетоважа :eekops: деаделина тетовирај се :cool:

На Marinela, Scars, КрисТина К. и уште 3 други им се допаѓа ова.
  6. zica

zica Нов член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    13
    Допаѓања:
    18
    Секогаш викав дека нема да се тетовирам ама незнам што ми стана еден ден си викам па зашто да не сакам и јас.Утредента одма закажав , отидов и се истетовирав на внатрешниот дел од предпоследниот прст на раката.Воопшто не се познава , а и јас ја чувствувам како цел живот да си ја имам :)

На 84 sk_Y ^_-, Scars, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
  7. Lorejn

Lorejn Полноправен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    66
    Допаѓања:
    82
    Само ако имам голема причина за тоа, ако се случи нешто поважно во мојот живот и со тетоважата да го означам тој период/настан. Така ради филм, не би.:D За сега нема нешто такво... но ако би правела тетоважа сакам да е на долниот дел од грбот и да не е многу голема.

На Ivance и Glorry им се допаѓа ова.
  8. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    158
    Јас сакам. На стапало

На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Имам 2 моментално на вратот и на грбот на левата страна и нема да бидат последни ке има најмалце уште 2.:)
    Совет: Тетовирај нешто што ке има значење за тебе, а во никој случај тоа да не се лажеш да тетовираш портрет или име на дечко за да не се каеш некогаш. Имам другар има портрет на бивша девојка кој сега ке треба ја покрива со друга тетоважа :)

285889_2338928074354_1284459661_32741362_1265915431_o.jpg

23082011629.jpg

На Oleri, TIGERWOMAN31SK, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
  10. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Тетовирај се само доколку знаеш точно која тетоважа ја сакаш доживотно да ја носиш и истата да ти е со значење. Денес тетовирањето стана тренд, сите мислат дека се фраери/фраерки доколку имаат тетоважи. Денес, сите оние на кои им се допаѓаат тетоважите брзаат да стават веднаш штом ќе наполнат 18. Треба да се промисли тетоважата, а не само да се стави. Јас во рок од 2 години, смислувајќи си тетоважа и воедно на кое место да ја ставам, сменив најмалку 20 идеи, и денес кога ќе ми текне за малку што ќе сум ставила, ми се гади. Навистина е тешко да се направи вистинскиот избор :)

На Prashina и foREVer им се допаѓа ова.

Сподели: