1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тест за бременост

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Marki6, 24 декември 2018.

1. Marki6

Marki6 Нов член

Зачленет на:
    24 декември 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво дрвојки, жени ми треба ваша помош.
    На 9ти овој месец имавме петинг со дечко ми на 18ти треваше да добијам но ми задпцни еден ден ми дојдр првите 2 дена ми течеше нормално трсѕиот ден помалку и четвртиот ден имав кафеав исцедок тој ден направив тест за бтеменост преку крв излезе негативен. Дали е можно да биде грешка бидејки имав исцедок или па е премногу рано.Присуството на бхцг ми беше 1. Но еве денес имам болки во јајнивите и ме боли малку половината дали е можно да сум бремена. Ве молам за помош

2. Tetovchanka^^

Tetovchanka^^ Истакнат Член

Зачленет на:
    21 јуни 2016
    Мислења:
    167
    Допаѓања:
    82
    Ако останало на петинг , не би требало да си бремена . За да бидеш бремена всушност треба да сврши внатре . Инаку , тестот се прави по 8-10 дена доцнење на менструацијата ( не ме држи за збор , тест сум правела 1 во животов , пред 5 години ) . Инаку , се забременува од предсемена течност , НО тоа е еден случај на милион луѓе .. така да треба да си ЕПТЕН баксуз за да ти се случи тоа . Колку денови обично ти трае менструацијата ? Можеби е нешто друго ( прелада , инфекција , циста , промена на клима , општо промена на времево надвор , стрес .. ) , се може да влијае . Особено стресот . Ако сепак се сомневаш во бременост , појди си на една контрола кај матичниот гинеколог . Најточно он/она ќе ти каже

Сподели: