1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Телема

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Abraxas, 10 јануари 2013.

 1. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,076
  Допаѓања:
  787
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,587
  Допаѓања:
  826
  ПЕРДУРАБО!

  "PERDURABO or “I shall endure to the end” was magical motto (in Latin) of A. Crowley when he joined the Order of Golden Dawn on 18 November, 1898."
  - Perdurabo, Heptagram XI blog
   
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,587
  Допаѓања:
  826
  На Abraxas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: