Твоето лице звучи познато

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Mојот фаворит е Оки (Ненад Окановиќ). :zelen
nenad-okanovic-1352249163-227250.jpg

Изгледа како да боледува од Базедова болест, има глас како на некоја кола да и’ стружи ауспухот од асфалт, ама е многу духовит и има одличен смисол за хумор. Самата негова појава ме тера да се смеам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Интересно шоу го гледам стално и едно шо треба да не радува дека парите одат во хуманитарни цели. :)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
А бе тоа со парите малку ми е тапа ама ај...
Значи 1000 евра неделно се мачкина кашлица во споредба со парите потрошени за сцената, костимите, шминката, студијата, ангажираните хорови, змии, коли, навивачи, професионални танчери, танчерки, балетани итн.
Мислам шоу е ... илјадници евра се во прашање, а зборуваме за донација од 1000 евра...Некако ми е смешно....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Зашто нема К-15 и Еднооки?
Па ко што кажаа од К-15 немало заинтерисирана тв станица да ги откупи башка што материјалот беше повеќе вицови па падна рејтингот , а еднооки исто немаше озбилна тв станица за проектот да се емитува затоа сеа одат на нет :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Па ко што кажаа од К-15 немало заинтерисирана тв станица да ги откупи башка што материјалот беше повеќе вицови па падна рејтингот , а еднооки исто немаше озбилна тв станица за проектот да се емитува затоа сеа одат на нет :)
Не туку К-15 ги прекинаа затоа што ја исмеваа власта и дека преку скечевите ја кажуваа вистината за државата, тоа им сметаше на диктаторите. Исто затоа ги прекинаа и еднооки. :)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Предходната сезона беше супер, многу ми беа забавни и ги гледав со задоволство. Сите учесници од предходниот пат беа со многу слободен дух и неограничен ум, но и навистина талентирани. Кога барале кандидати за учество во шоуто, најверојатно многумина одбиле, а прифатиле само оние нај слободоумните, а сега кога сите видоа колку популарност добија предходните, во оваа сезона има учесници кои најверојатно сакаат после долго време повторно да се на тв.
Ја гледав Елена вчера и беше катастрофална. За разлика од предходната сезона кога Сара ја имитираше Бритни... И се чудам само зошто толку поени и даваа на нашава вчера, најверојатно дека е Македонка, па да не се чувствува дискриминирано... А за ,,Северина,, нема да коментирам од едноставна причина што целта не и беше да имитира или да пее убаво, туку единствено се трудеше да биде секси, што и не е некоја уметност...
За старкава немам коментар. Убаво е кога ке се види некој во поодминати години толку витален (а всушност не е витална, бидејки едвај се движеше)... но облечен во таква облека :nah и не е лошото што се соблекла, бидејки е шоу во прашање, туку начинот на кој уживаше во тоа, движењата... грдо, грдо, грдо...
Инаку оваа сезона немам фаворит, а и се сомневам дека ке продолжам да ги гледам, но секоја чест за шоуто и за идеата да им се помогне на лугето на кои им треба помош.




typical Macedonian,не е наш ако некаже нешто погрдно,иссмевно,грапаво итн,не е научен нашиот македонец да каже нешто убаво,не ми е јасно што им фалеше на нашава Елена,неко друг од натпреварувачите да не беше подобар во глума или убавина,дај немојте секогаш со исти коментари за некој наш,така беше и со Даниел,таков бил онаков бил,незнам кога ќе се вразумите и ќе оставите некогаш убав коментар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
typical Macedonian,не е наш ако некаже нешто погрдно,иссмевно,грапаво итн,не е научен нашиот македонец да каже нешто убаво,не ми е јасно што им фалеше на нашава Елена,неко друг од натпреварувачите да не беше подобар во глума или убавина,дај немојте секогаш со исти коментари за некој наш,така беше и со Даниел,таков бил онаков бил,незнам кога ќе се вразумите и ќе оставите некогаш убав коментар.
Аа, не. Типичен Македонец обично седи со врзани очи и се клања на сè што му се сервира ради општото добро на државата која се труди да го занимава со вакви програмчиња за да не мисли на бедата и игнорантноста што владее. Зошто да дадат нешто поучно, кога може да гледаме баби кај што се тртат?

Шоуво сум го ѕирнала да ја видам нашава, ама секогаш поинтересни ми биле машките членови, посебно во жени преправени. Внесуваат доза хумор и се многу природни. Жениве, вклучувајќи ја и нашава Елена, се толку оперирани од хумор и прифаќање хумористична критика, тоа е чудо едно. Дури си мислам и дека не ни сфаќаат што им се збори, ама сè додека имаат гол гз, супер. Еленава не знае да пее, факт е. Кога беше ко Северина, никој не го мареше гласот, ама беше очајно ужасна, па ја прикриваше таа другата. Сега со Бритни - дибидус, нит знае опуштено да игра, ни ништо. Не може па ни постојано да се тешиме дека е арно само пошто е наше. А цената за донациите не да е смешна...онака лупнале, чисто колку да не е победнициве си ги земаат парите.
И тие тастерите гарант се само за украс, јас се кладам дека однапред е веќе одредено кому кој да му се падне.
Сè на сè, океј за тепање досада, ништо повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Аа, не. Типичен Македонец обично седи со врзани очи и се клања на сè што му се сервира ради општото добро на државата која се труди да го занимава со вакви програмчиња за да не мисли на бедата и игнорантноста што владее. Зошто да дадат нешто поучно, кога може да гледаме баби кај што се тртат?

Шоуво сум го ѕирнала да ја видам нашава, ама секогаш поинтересни ми биле машките членови, посебно во жени преправени. Внесуваат доза хумор и се многу природни. Жениве, вклучувајќи ја и нашава Елена, се толку оперирани од хумор и прифаќање хумористична критика, тоа е чудо едно. Дури си мислам и дека не ни сфаќаат што им се збори, ама сè додека имаат гол гз, супер. Еленава не знае да пее, факт е. Кога беше ко Северина, никој не го мареше гласот, ама беше очајно ужасна, па ја прикриваше таа другата. Сега со Бритни - дибидус, нит знае опуштено да игра, ни ништо. Не може па ни постојано да се тешиме дека е арно само пошто е наше. А цената за донациите не да е смешна...онака лупнале, чисто колку да не е победнициве си ги земаат парите.
И тие тастерите гарант се само за украс, јас се кладам дека однапред е веќе одредено кому кој да му се падне.
Сè на сè, океј за тепање досада, ништо повеќе.



Ако не ти се гледат вакви програмчиња,за занимација да не мислиш на бедата и игнорантноста,и сакаш нешто научно,би ти препорачал да гледаш дискавери и да учиш.А за тоа кој колку е интересен или кој колку знае да пее или глуми си има стручно жири,да ги оценуват.Кореографијата и интерпретацијата им е според спотот во кој е оригиналниот пеач,што е тука нејасно.А тие голите гзови,поготово од елена многу ми одговараат за гледање.:D Елена е нашата лепотица,и кој ти кажа дека незнае да пее,ТИ??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако не ти се гледат вакви програмчиња,за занимација да не мислиш на бедата и игнорантноста,и сакаш нешто научно,би ти препорачал да гледаш дискавери и да учиш.А за тоа кој колку е интересен или кој колку знае да пее или глуми си има стручно жири,да ги оценуват.Кореографијата и интерпретацијата им е според спотот во кој е оригиналниот пеач,што е тука нејасно.А тие голите гзови,поготово од елена многу ми одговараат за гледање.:D Елена е нашата лепотица,и кој ти кажа дека незнае да пее,ТИ??
И јас викам дека не знае да пее и дека не е убава. Јакото жири иначе што го имаат.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако не ти се гледат вакви програмчиња,за занимација да не мислиш на бедата и игнорантноста,и сакаш нешто научно,би ти препорачал да гледаш дискавери и да учиш.А за тоа кој колку е интересен или кој колку знае да пее или глуми си има стручно жири,да ги оценуват.Кореографијата и интерпретацијата им е според спотот во кој е оригиналниот пеач,што е тука нејасно.А тие голите гзови,поготово од елена многу ми одговараат за гледање.:D Елена е нашата лепотица,и кој ти кажа дека незнае да пее,ТИ??
Еве мене ми кажа професорот по музичко кога бев средно. Кој ти кажа дека знае да пее, ТИ? Или пак некое си жири од „музичари“?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo