Тајна врска со зафатен дечко

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Настрана муабетиве, сериозно има машка раја која е во потрага по женски особи со иноземни папири. Двајца другари (повеќе познаници али ај) веќе заминаа на тој начин, едниот со постара женска 4-5 години. Ако порано кон такви финти беа повеќе склони жените, денес нема разлика, не се бира начин да се избега...
Следно очекувам во земјите каде има геј бракови, рандом пријатели кои немаат врска со хомосексуализам да стапуваат во фиктивни маж-маж бракови ради папири ако едниот има иноземни папири, секако за соодветна надокнада :rofl

Gap in the market :frantic
Ова и порано немало разлика, само што кое машко си дозволувало да си признае дека женското било повеќе успешно од него. Денес тие бариери на срамење се веќе поместени, така што на луѓето им е се` помалку гајле како општеството ќе ги гледа, барем во поглед на издржување.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ова и порано немало разлика, само што кое машко си дозволувало да си признае дека женското било повеќе успешно од него. Денес тие бариери на срамење се веќе поместени, така што на луѓето им е се` помалку гајле како општеството ќе ги гледа, барем во поглед на издржување.

Не е ова поврзано со успешност, женската со иноземни папири може да биде и продавачка или да е на социјално во Канада да речеме... важни се само папирите. Може да е и ружна или забегана, има луѓе кои се спремни на се`.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
А што ако ете тој зафатен дечко не кажува дека е зафатен и си тера, како да се дознае т.е како да се натера да си пропее дека е зафатен?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е ова поврзано со успешност, женската со иноземни папири може да биде и продавачка или да е на социјално во Канада да речеме... важни се само папирите. Може да е и ружна или забегана, има луѓе кои се спремни на се`.
E па тоа е тој хунзиски менталитет дека по секоја цена женска која живее во странство е поуспешна од женска која живее во македонија. Ироничното на тоа е што таквите хунзи се зимаат со такви женски и емигрираат во странство па после „кукаат“ за мајка македонија и продаваат муда за патриотизам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Deborah

Нов член
15 август 2016
12
2
3
Milano
Никогаш не би се впуштила во ваква врска, а ако има некоја друга и ако дознаам веднаш би преикинала секаков контакт со него. Не знам кое е задоволството да се гледате со некој на кој сте му само опција, а не на прво место. :)
 
Последна промена:

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Никогаш не би се впуштила во ваква врска, а ако има некоја друга и ако дознаам веднаш би преикинала секаков контакт со него. Не знам кое е задоволството да се гледате со некој на кој сте му само приоритет, а не на прво место. :)
Чекај чекај, како може да му биде приоритет а да не му биде прво место? :giggle Зборот приоритет значи му даваш предност на нештото. Така да ти нема смисла реченицата.
 

Deborah

Нов член
15 август 2016
12
2
3
Milano
Чекај чекај, како може да му биде приоритет а да не му биде прво место? :giggle Зборот приоритет значи му даваш предност на нештото. Така да ти нема смисла реченицата.

Мислев на опција, додека да напишам ми летнал поимот. Го поправив сега :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ако го прави тоа на некоја со тебе биди, сигурна дека и тебе ќе ти направи исто со некоја.. ; )
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Тоа е една од најслатките работи само што ниту една девојка па ни овде на форум нема да призне дека била во таква врска.
Јас сум за, со таа разлика што не се филмам дека таква личност еден ден ќе биде само мој.