Тајната за успех на една врска

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Хммм...
Еве вљубен си, утре љубената ја фатиш со друг.

Нема во истата секунда да престанеш да ја љубиш, но ќе се разочараш. Со тоа доаѓа и делот ,,непочит,, и ,,недоверба,, ;)
Е јеби га,тоа е друго дваесе.Тоа е веќе инфицирана љубов.За мене љубовта е збир на почит,пријателство,либералност и некои други состојки,а за да опстои подолго време помеѓу двајца најголем фактор е да се има физичка привлечност.Ако се одземе нешто од ова или се замени со непочит,недоверба и слични прљавштини или ако умре страста;тогаш тоа не е љубов - тогаш е псевдољубов,страдање ... ми се има случено да во врска со почит,пријателство,либералност згасне страста при што таа врска веќе нема иднина,нема љубов,туку тоа преминува во филија (чисто пријателска љубов).Исто и кога во оваа комбинација навлезе љубомората,недоразбирањето,ривалството помеѓу партнерите,тогаш тоа не е чиста љубов,тоа е страдање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Е јеби га,тоа е друго дваесе.Тоа е веќе инфицирана љубов.За мене љубовта е збир на почит,пријателство,либералност и некои други состојки,а за да опстои подолго време помеѓу двајца најголем фактор е да се има физичка привлечност.Ако се одземе нешто од ова или се замени со непочит,недоверба и слични прљавштини или ако умре страста;тогаш тоа не е љубов - тогаш е псевдољубов,страдање ... ми се има случено да во врска со почит,пријателство,либералност згасне страста при што таа врска веќе нема иднина,нема љубов,туку тоа преминува во филија (чисто пријателска љубов).Исто и кога во оваа комбинација навлезе љубомората,недоразбирањето,ривалството помеѓу партнерите,тогаш тоа не е чиста љубов,тоа е страдање.

За да биде поедноставно - да речеме, има разлика меѓу взаемна, и еднонасочна љубов ;)

Може бе да љубам јас некого, ама да му биде 1-2см нееректиран, 12 во ерекција... ј***ш таква љубов ;)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
За да биде поедноставно - да речеме, има разлика меѓу взаемна, и еднонасочна љубов ;)

Може бе да љубам јас некого, ама да му биде 1-2см нееректиран, 12 во ерекција... ј***ш таква љубов ;)
Абе ти ќе си го љубиш него (ќе си го сожалуваш),а во меѓувреме ќе си љубиш и некој друг со 12 + во ерекција. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Абе ти ќе си го љубиш него (ќе си го сожалуваш),а во меѓувреме ќе си љубиш и некој друг со 12 + во ерекција. :)

Да бе, да, да ме фати на дело, па после трауми да му лекувам.
Ќе ти го пратам на тебе, бизнис ќе праиме ;)
Ти речи и на некоја - о, шахто!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мортидо

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Ако има почитување ќе има и доверба.
Ако има доверба ќе има и љубов.
Ако има љубов ќе има и добар секс,а ако се расклати една од овие сите алки,ништо не бидува од таа љубов.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Ако има почитување ќе има и доверба.
Ако има доверба ќе има и љубов.
Ако има љубов ќе има и добар секс,а ако се расклати една од овие сите алки,ништо не бидува од таа љубов.
За третото си доста во право. Многу е подобар сексот кога има хемија, страст, кога од самата помисла дека вечерта (или кога било) ќе падне секс да ти се наежи кожата. :Д Тогаш сексот не е само обично празнење на вродениот нагон, туку многу повеќе од тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: sweetgirl