1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тајната за успех на една врска

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од ema09, 23 февруари 2012.

 1. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  Што мислите, која е тајната за успех на една врска?
   
  На Minella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Coyote

  Coyote Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  37
  Според мене довербата... Врската нема да успее ако нема доверба помеѓу партнерите. Или самата ќе се распадне или некој друг ќе ја растури. :place
  (happy)
   
  На Katry, Marrie, Lilo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  464
  Искреност која носи доверба и кога партнерката ќе ми биде прво најблиска другарка а потоа и се друго
   
  На Minella и ema09 им се допаѓа ова.
 4. neskrotliva

  neskrotliva Нов член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  14
  Според мене довербата... Врската нема да успее ако нема доверба помеѓу партнерите. Или самата ќе се распадне или некој друг ќе ја растури. :place
  (happy)
  Доверба ,ама и успесен секс хахаха
   
 5. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  пред се љубовта,а потоа искреноста и довербата :)
   
  На Minella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  според мене во една врска најпотребно е љубов,доверба и разбирње...
   
  На Katry, raim, neskrotliva и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  обостраната желба врската да успее! ништо повеќе
   
  На Jasmina-Jase и Deadelina93 им се допаѓа ова.
 8. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Љубов,почит ,разбирање, верба ....најбитните работи за мене :wub
   
 9. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Компатибилноста, односно надополнувањето е една од неколкуте пресудни фактори за врската да опстои.
  Побитно од ова е почитта.
  Грешат луѓето кога мислат дека љубовта оди рака под рака со почитта.
  Колку неандерталки имам видено што се маваат од земја за љубениот, му копаат очи и го вреѓаат до ниво да му се одмили на партнерот врската.

  Кога ќе успеат устата да ја запечатат и во критични ситуации и да се стаат на мут, тогаш можe опуштено да се надеваат на успешна врска. Јас не подржувам безгласна буква, исто колку што мрзам љубоморни створови чија рутина на јади, ебни, спиј e претставена како "успешна врска".
   
  На True_Blood, UnFleur и neskrotliva им се допаѓа ова.
 10. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  па тајната не една врска за да успее не траба да има тајни:cao
   
  На neskrotliva му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: