Танц со ѕвездите

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
А ме интересира..шоуво заврши?
И ако заврши кои беа победници??
Не,не заврши.Иначе јас мислев дека Белов и Маријана се во финале?А според горните коментари Атанас и Маријана биле.Како и да е,оваа недела е крајот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Атанас победи :igra:igra
Јас цело време мислев дека Марјана ќе победи, мислев дека сите напалени мУжи што голо женско тело немале видено ќе ја гласаат, ама ми се врати верата во човештвото. Фристајлот не можеше да биде попростачки, со тоа подвезиците, па им се чепати на судиите (puke)(puke)

Атанас уште еднаш покажа дека го бидува, алал да му е, за човек кој нема танцувано играше супер.
Ова ми се бендиса премногу, алал да и е на Јована, ем наше, изворно, ем модерно.

И апел за организаторите, следната сезона да ја променат од корен.
Прво, денот, никако не смее да биде во Петок и Сабота кога сите се излезени и никој не гледа. Нека го стават во некој ден од Понеделник до Четврток, евентуално во Недела.
Второ, нека не се снима па да се емитува, нека биде во живо.
Трето, нека биде во една вечер. Тоа ако им успее, ќе ја достигне славата на Идол шоуво многу брзо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Andrej4e

Нов член
25 мај 2013
22
5
3
25
Атанас победи :igra:igra
Јас цело време мислев дека Марјана ќе победи, мислев дека сите напалени мУжи што голо женско тело немале видено ќе ја гласаат, ама ми се врати верата во човештвото. Фристајлот не можеше да биде попростачки, со тоа подвезиците, па им се чепати на судиите (puke)(puke)

Атанас уште еднаш покажа дека го бидува, алал да му е, за човек кој нема танцувано играше супер.
Ова ми се бендиса премногу, алал да и е на Јована, ем наше, изворно, ем модерно.

И апел за организаторите, следната сезона да ја променат од корен.
Прво, денот, никако не смее да биде во Петок и Сабота кога сите се излезени и никој не гледа. Нека го стават во некој ден од Понеделник до Четврток, евентуално во Недела.
Второ, нека не се снима па да се емитува, нека биде во живо.
Трето, нека биде во една вечер. Тоа ако им успее, ќе ја достигне славата на Идол шоуво многу брзо.


И јас мислев дека Марјана ќе победи!!
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Мене многу ми беа интересни, ги следев кога можев.
Зафирчев во почетокот ми беше фаворит и многу ми беше криво ко си го скрши коленото (worried)
После за Атанас и Јована навивав и тие победија :D :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓе доаѓа втората сезона :) На 31-ви првата епизода од шоуво.
Сигурно ве интересираат учесниците па ги најдов и нивните имиња: Александра Накова, Димитар Атанасовски, Владимир Крстевски - Франц, Сара Мејс, Наташа Илиевска, Стефан Лошковски, Наташа Мешковска, Маријана Димовска, Мартин Јордановски и Влатко Илиевски.
Дали веќе од старт имате некој фаворит? Selene Knife ??

1487366_249375161891740_449165912_n.jpg
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ги гледав на нет клиповите од првата емисија,и дефинитивно Александра Накова и Илија ми се фаворити :)