Тактика во додворување

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Дали имате некаква замисла на дејствување - тактика пред да пријдете на непознат/а дечко/девојка?
И ако имате која е таа?
Дали сте од оние кои си дозволуваат да пријдат или чекаат некој/а да им пријде?
Што се случува кога некоја личност многу ќе ви се допадне, а истата е излезена со поголемо друштво?
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
а ако неможе левата да а крене ке а крене десната....
посматра шо ке се деси едно друго :)
Некој што не може да ги крене двете намигнува :)
Ја проценуваш ситуацијата претпоставуваш дали е дечкои во близина ( ако го има ), дали она шмека некој од големото друштво и доколку има некој знак дека те приметува идеш, само треба да се пазиш да не ти пушта водичка
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
па вака одиш и му викаш случајно таткоти да не еосама бин ладен ш оси ваква бомба..и после таа паѓа во транс од муабето и оп свршена еработата... old school сум...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Succubus

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Во принцип, јас секогаш пристапувам прва, не ми се чека додека да забележи дека ми се допаѓа, а инаку давам знак за со насмевка, со играње... и после тоа или ќе пристапи тој прв или јас одам :D тоа се прави само кога сум со статус сингл :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The High Commander

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
па вака одиш и му викаш случајно таткоти да не еосама бин ладен ш оси ваква бомба..и после таа паѓа во транс од муабето и оп свршена еработата... old school сум...

Попи корпа?
Или си во оние тинејџерски години каде бомба асоцира на Едо Маајка и девојки се палат на клишево?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Идиш кај најружната другарка што ја има и и` се удвараш нејзе. Е сеа, пошто обично на таа што го „води“ друштвото прво и` се удвараат одма се ствара љубомора кај неа и аутомаЦки ти си у предност :pinokio
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abe CreP, S.B. and Bum-Bum

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Идиш кај најружната другарка што ја има и и` се удвараш нејзе. Е сеа, пошто обично на таа што го „води“ друштвото прво и` се удвараат одма се ствара љубомора кај неа и аутомаЦки ти си у предност :pinokio
А што ако немаат "лидер" и на девојката и е мило што на другарка и и се пуштил некој ?!?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
А што ако немаат "лидер" и на девојката и е мило што на другарка и и се пуштил некој ?!?
Абе седи сеа, не ми прави мучки у плановите:) Арно знаеле бре оние пиратите, жена е жив малер.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky