Таен меѓународен меморандум

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
После 962 год. се сретнуваат двајца верски водачи, папата и рускиот православен патријарх. Од Руски извори се говори дека средбата била за да се потпише таен меѓународен меморандум за создавање на планетарна религија и нов светски поредок.
Многу чудно е што помеѓу овие двајца религијски водачи на сликата, во средина, има костурска глава и коски...знае ли некој што симболизира тоа??
некои велат дека костурската глава е симбол на поновно раѓање.
EPA1973648_Articolo.jpg
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Ало, 21 век сме, какви религии какве...... бакрачи.
Јас да сум закон во светов ќе искоренам секаква религија и било каква симболика. Религијата е најголемото зло што му се има случено на човештвото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y and malo

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Све е бре масонерија, секти чуда...
Све е пореметено. Си игрет со нас как си сакет, ке ни замачкет очи со сличе вакво и планирале.. Потпишано e све ке ојве мамето нивно.. Што е најтрагично и религијава во политика е измешје., а бе племе :mad
да си се опериш..
дури и на дијалект пишав од што се изнервирав. Во ништо не верва и ништо од све што се дешават не ме интересират.. Све што ни се дават нас како "важа информација" све е шлаг на торта, пандишпани и филој се веќе стуткани... одамна
Папата порано в очи никого не гледаше сега нозе им миет на мигрантиве .. А бе најубо ни прет, да не сотрет за нас така требит

ќе се повампира:gjavol:cenzura:mad
 
Последна промена:

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Христијанската вера мора да постои се додека и другите вери постојат !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Проблемот на историскава средба меѓу овие двајца е тоа што папата е премногу загрижен за својот опстанок...целта на посетата била дека Ватикан бара Руска воена заштита, како би го осигурала понатамошното постоење.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Што? Некој ќе го напаѓа Ватикан па папата сака РУСКА !!!ВОЕНА!!! заштита?
Ами како Русија би го заштитила Ватикан?
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Па нели знаеме Путин е најјак он се може.. А бе бегај ова се е политика. . .
Неќам да звучам ко да си лечам комплеси мада ги немам ама овие работи ме вадат од такт, ко ќе ми се прави некој Дева Марија.. Мачкај очи само на народов :nah
штета што има луѓе кои навлегуваат толку длабоко со проучување што дури и се соживуваат со истите

Едит: ова не е наменето за форумџиите, познавам луѓе што се пореметени од вакви работи, животот според политика го водат.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Што? Некој ќе го напаѓа Ватикан па папата сака РУСКА !!!ВОЕНА!!! заштита?
Ами како Русија би го заштитила Ватикан?
Па Русите веке три пати го изедоа стапот заради католичка чивија, прва, втора светска војна и бркање и стопирање на османлиите.
На католициве коа ке закакаат секој пат мора некој друг да им го брише дупот.:rofl
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Па Русите веке три пати го изедоа стапот заради католичка чивија, прва, втора светска војна и бркање и стопирање на османлиите.
На католициве коа ке закакаат секој пат мора некој друг да им го брише дупот.:rofl
На цело човештво му е закакан дупот...се води финансиски рат, борба за контрола на финансискиот систем во светот.
Европа и те како зависи од постапките на Русија.
Сето ова што се одвива во светот, ете и кај нас со овие немири, со избеглициве, сето тоа се унапред смислени сценарија...Мислам дека е дојдено нож до грло, дали ке има хулиганство и крвопролевање по улиците или народов ке успее да се разбуди и да има препород.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Ништо посебно нема да се измени.
Сега од било кога порано во историјата на светот е полесно да се контролира народот. Интернет технологијата ги направи килави револуционерите...
Се виде колку е часот, додека Европа шњуркаше по интернет и бистреше геј-либерална политика милиони избеглици им се доселија.
Наздравје нека им е.:zelen