Таблети за слабеење

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас сум на диета веке 2 ипол недели..ама не некоја строга туку само внимавам шо јадам..Значи чоколадо,брза храна,чипсови соленки и такви слични работи неам лизнато...Прекршив само вотка пиев а не требаше...и сега за сега е супер..Поарно така почни нешто отколку со апчиња да се труеш
Него ова нема да му успее затоа што сака многу килограми за кратко време....Само строга диета и мнооогу вежбање,трчање и вода....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and mAcIkA

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Сакам до матура да ослабам барем 10кг (да заличам на нешто), а со диета нема шанси до 17 мај да ослабам толку. Па, една другарка ми кажуваше за едни апчиња Слимс (мислам дека така се викаа), биле околу 2000 ден, и за еден месец многу се ослабувало. Има некој користено од вас? :kafe

Навистина сакаш да ослабеш? Си спремен за физичка работа 9 часа?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
еве ти мој совет.. зголемена физичка кативност и многу потење, колку шо е можно повеќе да испотиш.. ако треба и после тречање пиј чаеви за да потиш повеќе.. не знам за другите ама ова кај мене успева... јадам како вол шо би се рекло по 5 пати на ден и пак сум слаб ама тоа е затоа што скоро секој втор ден трчање и играње одбојка...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Шмекси

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
.Прекршив само вотка пиев а не требаше...
Гонзо дај молим те корегирај. Се гледа кој не ја посетува дискотеката.

Он топик.10 килограми за многу мал период.:eek Не викам дека не е возможно , но очекувај и ослабување на крв, опаѓање на крвниот притисок и слично. До атлетско тело само со вежби и здрава исхрана, макотрпно и тешко но за краток период ќе ја почустуваш насоката кон замислената цел. Тоа се клучните фактори.
Таблетите не се препорачливи, можеби ќе ја добиеш саканата слика, но тоа ќе биде за кратоко.
Краткото не секогаш е слатко. Загарантирано.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Абе, диети. Спорт му е мајката. Е сега, колку можеш да ослабеш за месец дена.. не знам :)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Со добра диета прилагодена за твоите птореби до 17-ти Мај можеш да намалиш 4-5кг, тоа ти кажувам здраво слабеење, а со такви таблети и апчиња кои се штетни по здравјето, може да имаш резултат со слабеење, но не само што понатаму ќе си имаш здраствени проблеми туку за скоро време ќе ги вратиш килограмите дупло. Некој погоре спомна амино-киселини тоа ти е за да го зачуваш мускулот додека имаш голема физичка активност, а исто со потењето само трошиш вода и после кога ќе испиеш вода колку си потрошил пак си ја враќаш телесната тежина. Намалување на масните наслаги само кардио вежби, не биди во заблуда со некакви таблети, нема ништо магично, или преку вечер... не сум јас, а и некој друг што за џабе имаме кардио вежби преку цела година за одржување на формата и низок процент на масни наслаги во телото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Овие таблети слим-лине (Slim line) кои ги пиете и се толку магични и веднаш ослабнувате од нив во суштина се толку многу штетни и можат да ви наштетат на вашето звдравје. Тие содржат супстанција која не е декларирана во нивниот состав и се вика sibutramine која допринесува за појачана работа на вашето срце, зголемен крвен притисок, вртоглавици, аритмии во некои случаи дури и срцев удар.Оваа супставција е забранета за употреба од ФДА во САД Канада Австралија Англија.Во светот се продаваат како Botanical Slimming Gelcapsules. Кај сите што ги пиеле имало резултати но има трајно оштетување на работата на срцето.
Па сеа види си ти што ти е побитно:eek
Месец дена ги имам пиено и кога почнав да се информирам за нив, остатокот го фрлив во канта
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Со оглед на тоа дека денес е 10 април, а имаш пред себе уште месец ипол, за тоа време ќе намалиш 10 кг со трчање дневно по пола саат. Батали апчиња, диети итн.
Почни да јадеш се и тоа да биде варено или печено, земи тренерки и оди на кеј. Не е повеќе ладно. За толку краток период најдобри резултати ќе имаш со тоа. Џабе ќе се труеш со апчиња.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She and lady_blue