Студентски бисери

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Сте слушнале ли некои студенски бисери, или некој смешна случка на факултет?
Мене оваа година најсмешно ми беше тоа што на секој час од сабаље колегата доаѓаше на сред час. Еднашка ние завршивме и тој доаѓа и ни вика: " Абе што е немавме час"? А ние уствари завршивме се измочав од смеење.

20110705student1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Сте слушнале ли некои студенски бисери, или некој смешна случка на факултет?
Мене оваа година најсмешно ми беше тоа што на секој час од сабаље колегата доаѓаше на сред час. Еднашка ние завршивме и тој доаѓа и ни вика: " Абе што е немавме час"? А ние уствари завршивме се измочав од смеење.

20110705student1.jpg
so-hard-core-meme-rage-face.jpg
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Колку ли само пиенки, пијанчења, глупирања во трезна или пијана состојба... ама најинтересно е возење со кола низ скопје по пижами, купување во продавници во центар по пижами и на крај на водно на пиење..... каков поглед имаа луѓето...:giggle
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
385714_10150859564237057_433537793_n.jpg


Пред 2-3 месеци ова, 8 сабајле проф. прашвит: "Who painted the Mona Lisa?" И јас полузаспана, на цел глас: "Michelangelo!" Ко ми текна шо реков... (facepalm)
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Мојот врв прашањето е за компанија со име Ledar&Poroks јас поим немам ја немав читано таа лекција и пишувам па компанијата се занимавала со поштенски пратки и печатенње на марки за нив. Излегувам и ми кажуват абе Ledar е кожа од кај ги најде пратки ?:rofl
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Најдобра зафрканција на факултет беше со професорот по математика, откако ке ја решеше задачата за да ни ја објасни постапкавата велеше ЗНАЧИ а еден колега му одговараше ЗНАЧИ ПАУЗА, а тој ке кажеше кога е паузата па после на следното ЗНАЧИ пак го добиваше истио одговор ПАУЗА и тогаш ке напишише на чош во колку е паузата, а после неколку повторувајне почнуваше да врија од нервози и никогаш не успеј да дознај кој му вика ЗНАЧИ ПАУЗА а ние си се смеевме и тоа слатко и убо :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Се мислев каде да ги сместам овие, пошто не знам типов во кои повеќе одговара со паметот, а има веќе доста теми за бисери, па нек иде овде ради возраста.

Даме и господо - мојот бивш шеф.
Јас: Абе...не ми текнуваат више имиња за овде, кажи некое женско?
Тој: Том.

*Тој бара некои организации, ама да не се религиозни* (патем, англискиот од слабо-послабо)
Вика: Е, ова цултуре, не е религија, нели?

- Ај јас ќе барам за Пакистани, ти барај за Сиера Леноне.

Збори со другар: Брат, многу ми се оди на тој фестивал. Опуштен брат, андерграунд панк, негде во Чешка на отворено, на ливади, на море...
Испадна мислел на некоја скандинавска земја, ни тој не знае која.

Зборат со колешката нешто, не можат да се објаснат:
-...како мислиш?
Ѝ се врти: Како мислиш како мислам?

Му даваш слики со наслов, рецимо red grapes #100, има табела кај што треба да ја стави сликата под ист наслов...и утнува.
- Е, па јас мислев како сакам да ги ставам.
Абе мандариснки да беше, по буквите ќе познаеш кое со кое одговара!

- На овој ќе пишеме ова...
*чекам*
*чекам...*
- Што напиша?
- Па чекам да ми кажеш.
- А па не знам, пиши што мислиш.
*пишувам, му читам*
- А не, јас поразлично мислев.
- Епа кажи?
- Епа не знам.
*пак преправам, му праќам*
- Ама гугл транслејт не го преведува добро. Ако ти е толку јак англискиот, упрости го, да разберат.
- Човече, основна граматика е тоа, нема упростување.
- Ако, ти скрати ја реченицата. (а реченицата 6-7 збора да беше)

*Бара етнички настани*
- Иии, ништо нема, освен ова овде, еврејско нешто...џулереј.
*праќа линк* Jewelry fair т.е. саем за накит.

Треба да збори со клиент на англиски, ама пошто не знае, вика: А можеш ли ти некако да збориш место мене?
:^)

- Овој сака да му рекламираме книга. Што книга е?
*читам кратка содржина* Па, со убиство е, крими му иде. Барај крими, трилер, па и мистерија може.
- Ама на гугл транслејт вика за брачен пар се работи, не може и во романса?

И за него, било што можеше од YouTube туторијал да се научи - од кодирање, до пресадување на срце.
Отупев и му ја здував по месец и пол. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Outrider