Студентите во амфитеатар

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Инспирирана од статија од друга страница, решив да ја отворам оваа тема.

Во кој ред седите во амфитеатрот? Дали во првите редови, каде што народски кажано, седат „бубалиците“, кои фаќаат белешки за се и сешто, или пак седите некаде кон средината, каде што обично се оние студенти кои учат кога треба, имаат убави оценки и обично го завршуваат факултетот во одредениот рок, или пак назад, односно оние кои спијат на предавања? Каков студент сте вие? :)

Јас од другата година, во средина. Ниту бубалица, ниту да спијам.

Не дека имам проблеми со видот но поубаво ми се гледа кога сум на средина или на крај на амфитеатарот.Последниов период малку сум поспан и доцнам редовно така да клупите се високи во амфитеатарот и е многу удобно ако под глава ставиш дуксер, слушалки во уво и медитираш со затворени очи особено ако се блок часови <3 :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Неможам да седам напред затоа што ретко има слободно место,а и неможам да си муабетам,така да на крај ми е најубаво :trepka
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Хахах, бато кај учите вие, у менза? :D

абе шо сакаме прајме назад ,ретко кој од професорите го интересира шо се дешава назад
техничко закон....Битола и се е можно..:D

дива лига е сколијата... нај улајте деца се таму...
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас седам позади, во претпоследните редови и мислам дека нема врска седењето во амфитеатар со успехот или со полагањето. Многу солидни студенти седат назад, а некогаш и тие што не се толку солидни напред :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Ја седам во 2 или 3 ред.Поназад галама,и не можам да слушам ништо од предавањето.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кога бев на предходниот факултет си седев кај ќе најдев место бидејќи секогаш каснев, некогаш напред некогаш назад, некогаш по средина зависи како ќе беше слободно, инаку сакав и најчесто гледав напред да седам напред пошто малку слабо слушам и слабо гледам и да не ми беше за џабе одењето на факултет па и нешто да научев. :)
А сега немаме амфитеатри и додуша поарно, сум си бележала едно место напред и никој не ми седнува таму, мое си е :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Амфитеатар само на ПМФ, другиве тапа се. Ем убаво за сите да слушаат и да гледаат ем амфитеатар во права смисла.
Јас кога имав предавања во амфитеатар најчесто не ги одев оти беа залудно губење време. Ни во прва клупа да седиш не се слуша затоа што позади сите галамеа.