1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Страв од заболекар

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од mAcIkA, 26 јуни 2012.

1. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,459
    Допаѓања:
    1,177
    Мислам дека има некои хируршки интервенции, ама и после нив пак треба посети на заболекар.

2. Anaskopje

Anaskopje Староседелец

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    3
    Какви интервенции? Мене ми рекоа само добра хигиена, чистење џебови и камен и толку...

3. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,459
    Допаѓања:
    1,177
    Имам слушнато за замена на непцето околу забите со непце кое е здраво од друго место или отстранување на дел од непцето околу забите. Ама нз колку е точно ова, најдобро збори со заболекарот.

4. YonGon

YonGon Нов член

Зачленет на:
    10 јули 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво Нова сум овде. Имам една мака која сакам да да ја споделам. Стравот од заболекар ми е огромен! Порано воопшто не се плашев, но откако ми погодија нерв при апликација на анестезија, немам душа од нив. Секако го сменив стоматологот. Е сега вака, носам некакво привремено полнење на веќе мртов заб на кој му ги чистеа 3-4 пати каналите. Требаше да ми го извадат за 2 месеци доколку не покаже болка, оток, ама јас не отидов. Кратко после тоа дознав дека сум бремена и чекав да ми помине првиот триместар. Болка немам сеуште само ме нервира понекогаш го чувствувам тој мирис/вкус на лек/пломба. Ќе одам оваа недела дефинитивно, само ми е страв нешто да не се искомплицирало што може да му наштети на бебето. Докторот ми кажа дека тоа внатре не е од оние лекови кои мора да се менат на 1-2 недели. Ваше мислење што може да се случи после 6 месеци? :gladen

5. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    536
    Допаѓања:
    311
    мислам дека сите имаат страв од заболекар..незнам зошто е тоа така, поред толку нови безболни интервенции, анестезии и др....овај, сакав само да ти кажам дека овде нема доктори на форумов, нема гинеколози, нема стоматолози..има само љубители на музика, на поезија, на некоја убава мисла...толку.
    Прашај си го твојот матичен гинеколог:*

Сподели: